Rinkēvičs: Notikumi Kerčas šaurumā tiešā veidā uz Latvijas drošību neatsaucas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēdējo dienu notikumi Ukrainā un Kerčas šaurumā tiešā veidā uz Latvijas drošību neatsaucas, taču netiešā - tā ir krīze visai Eiropai, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Ministrs atgādināja, ka jau 2014. gadā - īsi pēc Krievijas sāktajām agresīvajām darbībām Austrumukrainā - Latvijā tika izvietoti NATO spēki, kas ir gatavi reaģēt uz drošības apdraudējumiem. Tādējādi nevar salīdzināt to drošības situāciju, kādā Latvija bija pirms četriem gadiem, un to, kāda ir izveidojusies mūsdienās.

Rinkēvičs trešdien, 28. novembrī, sazinājies ar Ukrainas ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu un izteicis Latvijas atbalstu. "Apliecināju, ka būsim aktīvi Ukrainas atbalstītāji starptautiskajās organizācijās," teica Rinkēvičs. Savukārt Kļimkins informējis, ka saspīlējuma dēļ Azovas jūrā "iestrēguši" 37 - 38 kuģi un tādā veidā tiekot pārkāptas starptautiskās jūras tiesības.

Komentējot iespējamo notikumu attīstību turpmāk, Rinkēvičs atzina, ka nav izslēdzams neviens scenārijs. "Varbūt Krievijas pusei ir plāns rīkot plašāku operāciju. Šobrīd mēs redzam, ka situācija nav eskalējusies - tā palikusi nemainīga. Ceram, ka starptautiskā sabiedrība neizlems palikt un pastāvēt malā," norādīja ārlietu ministrs.

Savukārt atbildot uz jautājumiem par starptautiskās sabiedrības aktivitāšu spējām ietekmēt Krieviju, Rikēvičs norādīja, ka līdzšinējās sankcijas ir darbojušās sekmīgi, bet rietumvalstu bezdarbība iedrošinātu Maskavu rīkoties vēl agresīvāk.

KONTEKSTS:

Svētdienas, 25. novembra, vakarā pasauli pāršalca ziņas par apšaudi Kerčas šaurumā – Krievijas robežapsardzes kuteris atklājis uguni uz Ukrainas Jūras spēku kuģu grupu, un ukraiņu kuģus ir sagrābusi Krievijas īpašo uzdevumu vienība.

Krievijas bruņotie spēki esot uzstājuši, ka ukraiņi ienāk viņu teritorijā, ko Ukrainas puse noliedz. Notikuma vietā ir pacēlušies arī iznīcinātāji un helikopteri, bet šaušana bijusi no Krievijas robežapsardzības kuģiem. Ir dažāda informācija par ievainoto skaitu – min vienu līdz pat sešus ukraiņu pusē. Sagrābto ukraiņu jūrnieku tālākais liktenis nav zināms. Esot sagrābti divi artilērijas bruņu kuteri.

Pirmdien Latvijas Ārlietu ministrija izplatīja paziņojumu, kurā tika pausts nosodījums Krievijas agresīvajai rīcībai Melnajā un Azovas jūrā un aicinājums Krieviju ievērot starptautisko tiesību normas, nekavējoties pārtraucot konfliktu Melnajā un Azovas jūrā. Latvija aicina arī pārtraukt kuģu satiksmes blokādi un garantēt netraucētu jūras satiksmi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti