Panorāma

Zolitūdes traģēdijas upuru mājdzīvnieki -- jaunās mājās!

Panorāma

Veselības ministra krēsls vakants

Valērija, Gazmanovs un Kobzons Latvijā nav vēlami

Rinkēvičs: Mēs nevaram veidot anklāvu, kas grauj visu ES politiku

„Jaunā viļņa” sauklis „Būs visi!” šogad varētu būt maldinošs, jo tieši festivāla priekšvakarā trim „Jaunā viļņa” sejām un Kremļa politiku atbalstošiem skatuves māksliniekiem liegts iebraukt Latvijā.

„Melnajā sarakstā” iekļauti mūziķi Josifs Kobzons, Valērija jeb Alla Perfilova un Oļegs Gazmanovs. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šo lēmumu pamatojis ar šo Krievijas mākslinieku atkārtoto un agresīvi pausto atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā. Paši melnajā sarakstā iekļautie kultūras darboņi jau paguvuši paust sašutumu par šādu Latvijas lēmumu.

Dziedātāja Valērija bija viena no krievu estrādes zvaigznēm, kas martā koncertā Maskavas Sarkanajā laukumā slavināja Krievijas prezidenta Vladimira Putina politiku un Krimas aneksiju nosauca par „vēsturisku notikumu”. Ar savu aktīvo atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā Valērija, kā arī dziedātāji Oļegs Gazmanovs un Ukrainā dzimušais Josifs Kobzons kļuvuši par „persona non grata” Latvijā, viņu iecienītā festivāla „Jaunais vilnis” priekšvakarā.

„Es neuzskatu, ka pašreizējā propagandas informācijas kara apstākļu rezultātā mēs varam veidot ES anklāvu, kurā mēs šeit no iekšienes graujam visu ES politiku,” uzsver ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība”). Viņš norāda, ka pēdējo mēnešu laikā šīs trīs „melnajā” sarakstā iekļautās personas ļoti daudz un aktīvi publiski izteikušās par notikumiem Ukrainā. „Protams, ir bijis vesels darbību komplekss. Cita starpā gan vēstules Krimas aneksijas atbalstam parakstīšana, gan izteikumi, dalība dažāda veida koncertos, kas atbalsta faktiski atbalsta starptautisko tiesību normu neievērošanu. Gan arī izteikumi. Viens no šiem cilvēkiem faktiski Ukrainas himnu nosauca par nacistisku,” skaidro ministrs.

Jautāts, vai pasākumu var pārtraukt, ja no „Jaunā viļņa” skatuves izskanēs kādi nepieņemami paziņojumi un, ārlietu ministrs norādīja, ka nevēršas pret pašu „Jauno vilni” un kā privātu pasākumu ministrija to nevar pārtraukt.

Tomēr ministrs silti iesakot „Jaunā viļņa” organizatoriem nejaukt politiku ar kultūras pasākumu.„Ja tiek apgalvots, ka šis ir kultūras pasākums, paliekam pie dziedāšanas, dejošanas un ballītēm,” saka ministrs.

Paši „Jaunā viļņa” rīkotāji no komentāriem pagaidām atturas. „Nē, nebūs nekādu komentāru,” Latvijas Radio sacīja „Jaunā viļņa” ģenerāldirektors Aleksandrs Rumjancevs un nolika klausuli.

Savukārt paši „melnajā sarakstā” iekļautie mūziķi, kuriem otrdien būtu jāuzstājas „Jaunā viļņa” atklāšanā, Krievijas medijiem jau paguvuši paust sašutumu par Rinkēviča lēmumu.

Valērijas producents pavēstījis, ka dziedātāja ir konkursa žūrijā un brauks uz Jūrmalu, jo viņiem esot oficiālas Šengenas vīzas un līdz ar to visas tiesības atrasties Latvijā. Latvijas rīcību viņš dēvē par nepieņemamu un cer uz Krievijas ĀM iejaukšanos.

Josifs Kobzons Rinkēviča rīcību nosaucis par „priekšvēlēšanu gājienu”. Savukārt Gazmanovs, kurš kādā no savām dziesmām Ukrainu un arī Baltiju sauc par „savu valsti PSRS”, aizvien grasoties braukt uz „Jauno vilni”, jo neviens viņam oficiāli neko neesot paziņojis. Tā medijiem sacījis Gazmanova menedžeris.

Iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim pagaidām nav informācijas, ka „melnajā sarakstā” iekļautie šobrīd atrastos Latvijā. Ja tā būtu, viņiem lūgs saprātīgā termiņā - visticamāk, dienas laikā - valsti pamest.

„Termiņuzturēšanās atļauja un citā Eiropas dalībvalstī izsniegta vīza vai atļauja dod iespēju iebraukt arī no citām Eiropas, Šengenas dalībvalstīm. Tīri praktiski jāsaprot, ja persona ieradīsies ar transportlīdzekli, mēs varam uz robežas viņu uzreiz arī neidentificēt. Savukārt, ja ierodas caur Rīgas lidostu vai citā veidā šķērsojot savienības ārējo robežu, tad, protams, nerunāsim par izraidīšanu, bet neielaišanu valstī,” norāda Kozlovskis.

Vēl jānorāda, ka ārlietu ministra lēmums par „melnā saraksta” paplašināšanu attiecas tikai uz Latvijas teritoriju, nevis uz visu Šengenas zonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti