Rinkēvičs: Līdz NATO samitam Madridē jāvienojas par pastāvīgas aizsardzības klātbūtni Baltijas valstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz NATO samitam Madridē jāvienojas par pastāvīgas aizsardzības klātbūtnes izveidi Baltijas valstīs, vizītē Spānijā pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Ārlietu ministrija informēja, ka Rinkēvičs Madridē ticies ar Spānijas aizsardzības ministri Margaritu Roblesu Fernendezu, pārrunājot aktuālos aizsardzības un drošības politikas jautājumus, īpaši Krievijas karu Ukrainā un šogad vasarā gaidāmo NATO samitu Madridē. 

Runājot par gaidāmo NATO samitu Madridē šogad 29. un 30. jūnijā, Rinkēvičs pauda nostāju, ka svarīgākais samita uzdevums būs NATO Stratēģiskās koncepcijas apstiprināšana. “Lai stiprinātu NATO atturēšanu un aizsardzību, nepieciešams īstenot eiroatlantiskās aizsardzības un atturēšanas konceptu, pilnveidot aizsardzības plānus un ieviest jauno NATO  spēku struktūru. Tāpat sagaidām, ka līdz NATO samitam panāksim vienošanos par pastāvīgas aizsardzības klātbūtnes izveidi Baltijas valstīs, jo esošajā drošības situācijā tā ir nepieciešamība,” paziņojumā medijiem citēts Rinkēvičs.

Ministrs arī pateicās par Spānijas dalību NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā un regulāro Spānijas dalību NATO gaisa telpas patrulēšanas operācijā Baltijas valstīs. “Spānijas lēmums palielināt karavīru skaitu Latvijā ir solis plašākai NATO aizsardzības un atturēšanas stiprināšanai NATO austrumu flangā. Latvijai ir svarīga NATO austrumu flanga stiprināšana tūlītēji un ilgtermiņā saskaņā ar NATO ģenerālsekretāra un NATO Spēku virspavēlnieka Eiropā priekšlikumiem,” uzsvēra Rinkēvičs.

Amatpersonas arī pārrunāja atbalstu Ukrainai. Rinkēvičs pauda atzinību par Spānijas apņemšanos divkāršot militāro palīdzību Ukrainai.

KONTEKSTS:

Aprīļa vidū Baltijas valstu premjeri uzsvēra - lai nodrošinātu pastāvīgu sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs, būtu nepieciešamas trīs kaujas gatavībā esošas divīzijas – pa vienai katrā Baltijas valstī, kas nozīmētas kolektīvai aizsardzībai un spēj integrēt vietējos nacionālos aizsardzības spēkus.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") skaidroja, ka līdz divīzijas izvietošanai ir pietiekami "garš solis" ejams, tomēr cerams, ka vasarā gaidāmajā NATO samitā Madridē tiks pieņemti lēmumi par alianses ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga piedāvājumu, proti, katrā Baltijas valstī izvietot pa brigādei. Ministrija patlaban risina jautājumu par vēl vienas starptautiskas militārās bāzes izveidošanu Latvijā, apliecināja Pabriks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti