Rīta Panorāma

Intervija ar Oskaru Gruziņu. Rīga vācu virsnieka kinokamerā (1941.-1944.)

Rīta Panorāma

Vai šodien būs jauna valdība? Telefonsaruna ar Ojāru Skudru

Intervija ar Edgaru Rinkēviču par aktuālajiem ārpolitikas jautājumiem

Rinkēvičs: Latvija un Lielbritānija vienojušās saistībā ar pirms «Brexit» ieceļojušo pilsoņu statusu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvija ar Lielbritāniju ir panākusi vienošanos, kas nosaka - līdz 29. martam likumīgi ieceļojušo otras valsts pilsoņu statuss pēc "Brexit" nemainīsies, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Vienošanās esot panākta šīs nedēļas sākumā, un par to vēl gaidāms gan Lielbritānijas valdības paziņojums, gan Latvijas Saeimas attiecīgais lēmums. "Protams, ir daudz darba arī citos jautājumos. Saistībā ar "Brexit" daudzās jomās ir jāgroza likumi. Ja notiks "cietā izstāšanās", būs daudz neskaidrību, taču mēs centīsimies tikt ar to galā. Viens no būtiskajiem jautājumiem - mūsu pilsoņu statuss Lielbritānijā," teica Rinkēvičs.

Latvijas intereses "Brexit" jautājumā joprojām paliek nemainīgas. "Mūsu intereses ir ārpolitikas jomā, kur mēs gribam, lai Lielbritānija paliek maksimāli pietuvināta Eiropas Savienībai arī pēc aiziešanas. Mēs koordinējam visu procesu, esam apzinājuši visus likumus. Daudzas reizes esam tikušies ar uzņēmēju organizācijām un sagatavojuši informatīvus materiālus," klāstīja Rinkēvičs.

Savukārt, runājot par savām prioritātēm ministra amatā, Rinkēvičs norādīja, ka pirmais un galvenais ir darbs ar nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu. "Būs jāstrādā pie maksimāli izdevīgiem nosacījumiem nākamajiem gadiem. Otrs jautājumu loks - drošība. Tas nozīmē nopietnāku transatlantisko saišu stiprināšanu. Daudz lielāku uzmanību vēlamies veltīt mūsu ārējām ekonomiskajām attiecībām," stāstīja Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs arī atzīmēja, ka svarīgs jautājums ir "Moneyval" rekomendāciju ieviešana. Latvija arī šajā jautājumā ir saņēmusi dažādus signālus no ārpuses par šiem jautājumiem. "[Partneri] skatās uz to, kā mēs tiksim galā ar esošajām problēmām. Kā mēs tiksim galā ar jautājuma uzraudzību - [svarīgi] nevis tas, ka mēs likumu esam pieņēmuši, bet gan tas, kā mēs to īstenosim un iedzīvosim," teica Rinkēvičs.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas premjerministre Meja otrdien, 15. janvārī, ar lielu balsu vairākumu zaudēja izšķirošajā balsojumā par "Brexit" vienošanos. To parlamentā atbalstīja 202 deputāti, bet noraidīja - 432. Lielbritānijas premjerei līdz 21. janvārim bija jāpiedāvā jauns turpmākās rīcības plāns saistībā ar "Brexit" vienošanos.

21. janvāra vakarā tika nolemts, ka Meja turpinās sarunas ar ES, lai panāktu izstāšanās vienošanās apstiprināšanu britu parlamentā. Uzrunā parlamentā viņa teica, ka turpmākajās dienās centīsies atrast veidus, kā risināt vienu no sāpīgākajiem jautājumiem – par Ziemeļīrijas robežu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti