Rinkēvičs: Austrumu partnerībai jābūt vienai no ES prioritātēm

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”), piedaloties Eiropas Savienības (ES) neformālajā ārlietu ministru sanāksmē Bratislavā, Slovākijā, kur notika arī ES ārlietu ministru tikšanās ar Austrumu partnerības valstu ārlietu ministriem, uzsvēra, ka Austrumu partnerībai jābūt vienai no ES darba kārtības prioritātēm. 

Ministrs norādīja, ka gan ES, gan partneriem ir jādod ieguldījums konsekventai Austrumu partnerības politikai, vienlaikus ir būtiski veicināt ātrāku lēmuma pieņemšana par bezvīzu režīmu Gruzijai un Ukrainai, informēja Ārlietu ministrija.

Ir jāgatavojas 2017. gada Austrumu partnerības samitam, kurā jānosaka tālākās Austrumu partnerības attīstības prioritātes un jāattīsta instrumenti ciešākai sadarbībai starp ES un Austrumu partneriem (tirdzniecība, cīņa pret terorismu, kā arī sadarbība iekšlietās un tieslietās), pauda Rinkēvičs.

ES ārlietu ministru sanāksmē notika arī diskusija par Turciju, kurā Rinkēvičs uzsvēra, ka Turcija ir svarīgs ES sadarbības partneris, īpaši Sīrijas un migrācijas krīžu risināšanā, kā arī cīņā ar terorismu. Ministrs norādīja, ka ES un Turcijas sadarbība ir abpusēji būtiska, tādēļ ir svarīgi uzturēt tiešu dialogu.

Rinkēvičs atkārtoti izteica nosodījumu militārā apvērsuma mēģinājumam un atbalstu demokrātiski vēlētajām institūcijām.  Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka ir būtiski nodrošināt, lai, veicot izmeklēšanu par militārā apvērsuma mēģinājumu, tiek ievēroti likuma varas principi. Tādēļ Latvija pilnībā atbalsta Eiropas Padomes prezidējošās valsts Igaunijas centienus sniegt nepieciešamo palīdzību, atbalstu un ekspertīzi Turcijas varas iestādēm, lai tiktu nodrošināti starptautiskie cilvēktiesību standarti.

Pārrunājot Minskas vienošanās īstenošanas gaitu, Rinkēvičs uzsvēra, ka šobrīd ir pāragri diskutēt par sankciju pret Krieviju atcelšanu un ir jāturpina centieni panākt Minskas vienošanos pilnīgu īstenošanu. Ministrs izteica atbalstu sarunām tā sauktajā Normandijas formātā.

Neformālā jeb tā dēvētā Gimnihas sanāksme ir tradicionāla Eiropas Savienības ārlietu ministru tikšanās, kuru reizi pusgadā organizē ES prezidējošā valsts. Tās vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos. Sanāksmju ietvaros notiek stratēģiskas diskusijas par ES ārlietu un drošības politikas mērķiem un instrumentiem.

Gimnihas tikšanos laikā netiek pieņemti saistoši lēmumi. Tās ministriem nodrošina iespēju pārrunāt aktuālos jautājumus neformālā gaisotnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti