Labrīt

Karantīnas dienasgrāmata: Vorzu ģimenes pirmās dienas pašizolācijā

Labrīt

Latvijas Radio 1 ārkārtas situācijas laikā būs plašāks Radioteātra piedāvājums

Edgars Rinkēvičs: Izdevumi par repatriāciju ceļotājiem jāsedz pašiem

Rinkēvičs: Ārpus ES pašlaik - nedaudz virs 1000 Latvijas valstspiederīgo

Latvijas pilsoņi jau atgriežas ar repatriācijas reisiem no Eiropas valstīm, bet nedaudz vairāk kā 1000 cilvēku atrodas ārpus Eiropas Savienības (ES). Tādēļ Latvija sadarbojas ar citām bloka valstīm, lai palīdzētu arī viņiem, intervijā Latvijas Radio stāstīja ārlietu ministrs  Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Cilvēkus, kuri ierodas no ASV, aicina nokļūt jebkurā Eiropas valstī, bet no Āzijas un Āfrikas - pulcēties Stambulā, lai varētu pēc tam nokļūt Latvijā. Ministrs norādīja, ka katram cilvēkam aizlidot pakaļ nevarēs, bet arī saprot, ka pašlaik ļoti pēkšņi stājas spēkā dažādi ceļošanas ierobežojumi. Rinkēvičs aicina cilvēkus reģistrēties Konsulārajā reģistrā.

"Šāda veida repatriācijas operācija Latvijas vēsturē, man šķiet, vēl nav bijusi. Un tā būs mācība arī nākotnei," norādīja ministrs.

Viņš stāstīja, ka repatriāciju pašlaik apmaksā paši cilvēki, bet tiek strādāts, lai izmaksas segtu valsts. Pēc Rinkēviča domām, nebūtu gan taisnīgi segt to cilvēku atgriešanos, kuri devās ceļojumā pēc tam, kad jau bija izsludināts brīdinājums, ka tā nevajag darīt. Vienlaikus repatriācija būtu jāapmaksā, piemēram, studentiem, kuri nonākuši neapskaužamā situācijā.

"Mēs darām visu, lai palīdzētu atgriezties visiem. Bet jāsaka, ka parādās arvien vairāk tādu interesantu gadījumu," sacīja ministrs.

Saistībā ar nekārtībām uz Polijas un Vācijas robežas, kur Latvijas pilsoņi gaidīja, bet nesagaidīja koridoru Polijas šķērsošanai, Rinkēvičs teica, ka krīzes laikā ir situācijas, kur lēmumi ir ātri un seko viens otram. Ministrs norādīja, ka jautājums ir izrunāts ar Polijas pusi. "Ir nepatīkama epizode, bet no tā drāmu nevajadzētu taisīt," sacīja Rinkēvičs. Viņš uzsvēra, ka varam uzticēties gan Polijai, gan citām ES valstīm, gan NATO.

Latvijas pilsonis Raimonds Leikums no ASV nonācis līdz Stambulai un tagad gaida lidojumu uz Tallinu. Viņš Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja par savu ceļu un to, ka informācijas ir ļoti daudz un tā ir sadrumstalota. Raimonds uzsver, ka pēc atgriešanās mājās, izolēs sevi, lai pasargātu savus tuviniekus.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Latvijā no 13. marta slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi.

Valdība vienojusies par papildu ierobežojumiem, tostarp pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām no 17.marta. Vienlaikus valdība atļāva satiksmes ministram izdarīt izņēmumus attiecībā uz starptautisko pasažieru pārvadājumu izpildi. Satiksmes ministrs lēmumu var pieņemt pēc attiecīga pieprasījuma saņemšanas. Tas paredzēts, lai ārzemēs esošie Latvijas valstspiederīgie varētu tikt mājās.

Koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti