Rinkēvičs: Ārkārtējo situāciju, visticamāk, pagarinās; repatriācijas reisi vēl iespējami

Valdība nākamnedēļ, visticamāk, pagarinās ārkārtējo situāciju, un tad būs vēl vairāk cilvēku, kuriem būs nepieciešama palīdzība, lai atgrieztos mājās, un būs jādomā par papildu repatriācijas reisiem, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Viņš pieļāva, ka nākamnedēļ, visticamāk, ārkārtējo situāciju pagarinās uz kādu laiku, iespējams, uz mēnesi, bet tas būs atkarīgs no epidemiologu un veselības aprūpes speciālistu ieteikumiem.

Līdz ar to būs cilvēki, kuri bija gatavi atlikt atgriešanos mājās līdz pašreiz noteiktajām ārkārtējās situācijas beigām - 14. aprīlim, bet pēc tam viņiem būs vajadzīga palīdzība, lai atgrieztos.

Nevar izslēgt papildu repatriācijas reisus, kas gan nebūtu tik masveida kā marta otrajā pusē, atzina ministrs.

Viņš norādīja, ka tad būs jāmeklē iespējas un arī jāvērtē mūsu veselības aprūpes kapacitāte.

Savukārt tos, kuri ilgstoši dzīvo ārzemēs, viņš aicināja izvērtēt, vai šobrīd ir īstais brīdis ceļot un riskēt, turklāt jārēķinās ar ierobežotām iespējām pamest savu mītnes valsti. 

KONTEKSTS:

Patlaban dažādās pasaules malās atrodas 259 Latvijas valstspiederīgie, kuru atgriešanās ir kavēta un kuriem tiek nodrošināta konsulārā palīdzība un atbalsts.

Saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikti ierobežojumi, tajā skaitā aizliegti starptautiskie pasažieru pārvadājumi. Lai cilvēki varētu atgriezties mājās, notika Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operācija, kas noritēja līdz 30. martam.  Kopumā ar avioreisiem un ar prāmja reisiem atgriezās vairāki tūkstoši cilvēku.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti