Rinkēvičs: Aizbraucēji - ne tikai problēma, arī iespēja

Lielais aizbraucēju skaits ir ne tikai Latvijas problēma, bet arī iespēja. Tā uzskata Ārlietu ministrija, kas otrdien valdībā prezentēja plānu sadarbībai ar Latvijas diasporu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsver, ka ir ne tikai jāveicina ārzemēs dzīvojošo latviešu iesaistīšana Latvijas politiskajā dzīvē un kultūras saišu stiprināšana, bet arī jāmēģina izmantot diasporas potenciālu.

„Varbūt skatīsimies uz šīm lietām ne tikai kā uz problēmjautājumiem, bet arī kā uz iespēju. Tas ir viens. Un otrs: varbūt tomēr mēģināsim izmantot maksimāli to, ko mēs varam izmantot, ne tikai dodot nemitīgi no Latvijas maksimāli uz šo diasporu, bet arī maksimāli mēģināsim iesaistīt mūsu cilvēkus, jo viņu potenciāls, manuprāt, arī atdodot Latvijai ir pietiekami liels,” skaidroja Rinkēvičs.

Pirmdien Ārlietu ministrija (ĀM) prezentēja informatīvo ziņojumu par tās sadarbību ar Latvijas diasporu līdz 2015.gadam. Rinkēvičs kā četrus galvenos darbības virzienus norādīja, pirmkārt, latviskās identitātes un saiknes ar Latviju uzturēšanu, sniedzot atbalstu latviešu nedēļas nogales skolām valodas un kultūras kopšanai ārpus Latvijas robežām un atbalstot latviešu kopienas, biedrības un organizācijas ārvalstīs.

Otrkārt, diasporas politiskās un pilsoniskās līdzdalības veicināšanu, nodrošinot ārvalstīs dzīvojošajiem iespēju paust savu politisko nostāju un piedalīties vēlēšanās un tautas nobalsošanās.

Treškārt, sadarbību ar diasporu ekonomikā, kultūrā, izglītībā un zinātnē, veicinot sadarbību ar ārvalstīs esošajiem Latvijas uzņēmējiem un intelektuālā potenciāla aizplūšanu aizstājot ar intelektuālā potenciāla aprites procesu.

Ceturtkārt, atgriešanās veicināšanu, diasporas pārstāvjiem nodrošinot Latvijas valsts institūciju un pašvaldību informācijas pieejamību un komunikāciju par atgriešanās iespējām un ar reemigrāciju saistīto normatīvo regulējumu.

Ministrs arī norādīja, ka Ārlietu ministrijai iecerētā darbības plāna izpildei būs nepieciešami līdzekļi gan ziņojumā iekļauto darbības virzienu īstenošanai, gan konsulāro pakalpojumu nodrošināšanai Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti