Rinkēvičs aicina radikāli reformēt ANO miera uzturēšanas misiju darbu

Trešdien, 20. septembrī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ņujorkā, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejā pauda Latvijas pozīciju par ANO miera uzturēšanas operāciju reformu nepieciešamību un aicināja radikāli uzlabot ANO ātrās reaģēšanas spējas miera uzturēšanas misijās, informēja Ārlietu ministrija.

 “Ir īpaši atzinīgi vērtējams darbs, kas vērsts uz sadarbības uzlabošanu ar attiecīgajiem reģionālajiem dalībniekiem, piemēram, Āfrikas Savienību un Eiropas Savienību,” pausts ministra paziņojumā.

Ārlietu ministrs akcentēja Latvijas atbalstu ANO un Eiropas Savienības partnerībai un tās reģionālajiem partneriem, kas ir devusi taustāmus rezultātus krīzes skartajos reģionos, piemēram, Centrālāfrikas Republikā un Mali.

“ANO miera uzturēšanas reformas galvenais mērķis ir panākt miera uzturēšanas misijas ar reālistiskiem mandātiem, kas atbilst attiecīgā krīzes reģiona praktiskajām vajadzībām. Lai nodrošinātu efektīvu pilnvaru izpildi, civiliedzīvotāju aizsardzību un ANO personāla drošību, ir būtiski jāuzlabo plānošanas, aprīkojuma un apmācību spējas,” atzīmēts Rinkēviča paziņojumā.

Ministrs vērsa uzmanību uz pašreizējiem ANO miera uzturēšanas operāciju izaicinājumiem. Piemēram, lai nodrošinātu efektīvu ANO mandātu izpildi, kas ietver gan ANO misijas darbinieku un attiecīgā krīzes reģiona civiliedzīvotāju aizsardzību, īpaši svarīga ir ANO miera uzturētāju atbilstoša apmācība un ekipējums, kas pašlaik ir būtiska problēma.

Ņemot vērā, ka krīzes skartajos reģionos drošības situācija pasliktinās, ir nepieciešams uzlabot arī informācijas analīzes kapacitāti. Tādēļ Latvija ar speciālistu dalību ANO misijā Mali sniedz būtisku atbalstu informācijas iegūšanas un analīzes jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti