Rinkēviča lēmumu Latvijā nelaist Krievijas skatuves zvaigznes vērtē atzinīgi

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča („Vienotība”) lēmums Latvijā neielaist Krievijas skatuves zvaigznes ir pamatots un vērtējams atzinīgi.

Tā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” sacīja Austrumeiropas politikas pētniecības centra pētnieks Rinalds Gulbis un žurnālists Māris Zanders.

Gulbis atgādināja, ka dziedātāji Josifs Kobzons, Oļegs Gazmanovs un Valērija bija aizstāvējuši Krievijas prezidenta Vladimira Putina politiku. Turklāt Gazmanovs iepriekš bija paudis, ka bijušā PSRS vadītāja Mihaila Gorbačova politika sagrāva dižāko valsti, kāda jebkad ir pastāvējusi.

„Ārlietu ministrijas lēmums šobrīd ir pamatots,” teica Gulbis. Viņš gan atzina, ka šis solis ir vērtējams vairāk kā simbolisks, jo saraksts, iespējams, būs jāpapildina arī ar citiem Krievijas kultūras darbiniekiem.

Žurnālists Māris Zanders raidījumā akcentēja, ka Rinkēviča lēmums nav priekšvēlēšanu gājiens. Viņš norādīja, ka Latvijai nevajadzētu satraukties par Krievijas reakciju.

„Lai viņi plosās, jo ir tāda situācija, ka tālāk jau vairs nav kur iet,” norādīja Zanders.

Arī Gulbis piekrita, ka Krievija, visticamāk, veltīs asus vārdus Latvijai un nav izslēgts, ka arī „Jaunā viļņa” laikā varētu izskanēt kādi asi vārdi Latvijai.

Jau ziņots, ka ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut dziedātājus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kura pazīstama kā Valērija. Šie dziedātāji pēdējos gados regulāri apmeklēja Jūrmalā notiekošo dziedātāju konkursu „Jaunais vilnis”, un Rinkēvičs iepriekš neslēpa, ka iebraukšanas aizliegums skars šī festivāla viesus.

Jau pagājušās nedēļas nogalē Rinkēvičs pieņēmis lēmumu aizliegt "Krievijas imperiālisma un agresijas apoloģētiem ierasties Latvijā uz smalkiem pasākumiem".

Ministra lēmums saistīts ar pēdējo dienu notikumiem Ukrainā, kur notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna, nogalinot 298 cilvēkus. Kaut arī visām Ukrainas teritorijā notiekošā konfliktā iesaistītajām pusēm vajadzētu maksimāli sadarboties, lai novērstu traģēdijas sekas, noskaidrotu cēloņus un darīt visu iespējamo, lai bojāgājušo mirstīgās atliekas tiktu nogādātas tuviniekiem apbedīšanai, no Krievijas puses sekojis propagandas vilnis, dīvainas teorijas, pārmetumi un destruktīva rīcība.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti