Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kuldīgā sāk darboties senioru dienas centrs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VSAA atver zvanu centru Liepājā

Rindu mazināšanai Sociālās apdrošināšanas aģentūra atver zvanu centru Liepājā

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no šī gada paplašinājusi klientu neklātienes apkalpošanas iespējas – konsultācijas sniedz pa telefonu. Zvanu centrs atrodas Liepājā, bet apkalpo visas Latvijas iedzīvotājus.

Kopš darbības uzsākšanas mēneša laikā saņemti jau 12 000 zvanu. Lai gan darbu produktivitāti varēs objektīvi izvērtēt tikai pēc pirmā ceturkšņa, tagad var secināt, ka arvien vairāk cilvēku izvēlas e-pakalpojumus, nevis dodas uz aģentūras filiālēm.       

VSAA zvanu centra atrašanās vieta Liepāja nav izvēlēta nejauši, jo jau 10 gadus tur strādā klientu kontaktcentrs, kas elektroniski konsultē iedzīvotājus, sniedzot atbildes uz aģentūras mājaslapā uzdotajiem jautājumiem. Jaunais pakalpojums ieviests ar mērķi mazināt rindas apkalpošanas centros un cilvēkiem sniegt ērtāku pieeju informācijas iegūšanai.  

VSAA Liepājas reģionālās nodaļas vadītāja Inese Birzgale atzina, ka telefoniski konsultēt ir liels izaicinājums.

“Kā mēs paši sakām, visi ir mūsu klienti, jo mūsu pakalpojumu klāsts ir no piedzimšanas pabalsta līdz apbedīšanas pabalstam. Ļoti daudz, protams, arī jauni cilvēki, jo viņi ir tā paaudze, kura kontaktējas labāk ar datoru nekā klātienē. Viņi prasa jau elektroniskos pakalpojumus, viņi nenāk vairs klātienē, bet viņiem rodas jautājumi, un ērtāk viņiem ir piezvanīt un noskaidrot, nekā atnākt,” stāsta Birzgale.

“Protams, ir jāņem vērā tas, ka telefoniskā apkalpošana ir pārsteigumu pilna, jo katrs klients ir citādāks un ir ļoti dažādas situācijas – ir cilvēki, kuri ir ļoti neapmierināti, un jāprot arī ar viņiem sarunāties, ir cilvēki, kuri ir stresa situācijās, un jāprot arī ar viņiem sarunāties. Būtībā šī darba izaicinājums un arī interesantā puse ir tā, ka katrs zvans ir jauns notikums,” saka  VSAA Liepājas reģionālās nodaļas kontaktcentra vadītāja Liene Zīverte.

Zvanu centrā maiņās strādā 18 operatori, kuri dienas laikā katrs apkalpo aptuveni 70 cilvēkus, un vidēji vienas sarunas ilgums ir aptuveni 5 minūtes.

Darbinieki norāda, ka ievērojuši arī atšķirības starp lielo un mazo pilsētu iedzīvotājiem. 

 “Rīdzinieki zvana, tie ir uzstājīgi – tepat, tūlīt, man vajag un ko jūs tur darāt, bet tie, kas pēc balss [liekas], tie, kas no mazākām pilsētām, viņi ir tādi mierīgāki un pieļāvīgāki, un labāk tā saruna veidojas. Rīdzinieki – man tepat un tūlīt vajag atbildi un nedomā, ka tu neatbildēsi man,” novērojusi VSAA kontaktcentra klientu apkalpošanas operatore Dagita Horna.

Valsts kvalitātes kontroles prasība paredz, ka visiem saņemtajiem zvaniem jābūt ierakstītiem. Kontaktcentra vadītāja stāstīja, ka šie ieraksti ir vajadzīgi ne tikai klientiem, kuri apstrīd pakalpojuma kvalitāti, bet arī pašiem operatoriem, lai mācītos no kļūdām un nākotnē spētu nodrošināt pilnvērtīgu un daudzpusīgu informācijas sniegšanu pa telefonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt