Panorāma

Vāgnera namu plānots iznomāt

Panorāma

Slima bērna kopšanu apmaksās ilgāk

Jauna vietne pacientiem: rindapiearsta.lv

Rindas pie valsts apmaksātiem ārstiem varēs uzzināt jaunā vietnē

Rindu garumu uz valsts apmaksātu ārstu pakalpojumiem turpmāk varēs uzzināt jaunā vietnē rindapiearsta.lv, trešdien, 11. jūlijā, paziņoja veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība).

Jaunā vietne, kas pašreiz strādā testa režīmā, ļaus uzzināt gaidīšanas laiku pie valsts apmaksātiem speciālistiem un viņu pakalpojumiem. Tādējādi būs skaidrāks, pie kuriem speciālistiem un kur ir jāpiesakās, lai pie ārsta nokļūtu ātrāk, jo tur rinda ir īsāka. Tas nozīmē, ka rindas būs mazākas nekā līdz šim, iecerējusi Veselības ministrija.

Čakša, stāstot par jauno iespēju, uzsvēra, ka viena no ministrijas prioritātēm ir padarīt medicīnu pieejamāku, samazinot rindas pie ārstiem. Lai to izdarītu, pēdējos divos gados tērēti vairāki miljoni eiro.

Čakša klāstīja, ka par konsultācijām pie ārsta varēs uzzināt gan visas Latvijas, gan atsevišķu reģionu mērogā. Pieteikties pie ārsta vietnē gan vēl nebūs iespējams.

“Mēs zinām, ka mums ir problēma ar reimatologiem. Zemgalē vienīgā vieta, kur šobrīd ir pieejams reimatologs, ir Jelgava, kas ir [gaidīšanas rinda] 120 dienas. Ja mēs skatāmies Rīgas reģionā, mums ir pieejams [reimatologs], sākot ar 7 dienām, Rīgas veselības centrā. Līdz pat Stradiņu slimnīcā, kur mēs redzam, ka šobrīd gaidīšanas laiks ir 214 dienas,”  piemērus minēja ministre.

Rinda vietnē ir sašķirota no īsākās uz garāko. Ministre norādīja, tā cilvēkam ļauj uzzināt - vajadzīgo konsultāciju vai izmeklējumu var saņemt arī citās ārstniecības iestādēs Latvijā. Ne tikai, piemēram, lielo pilsētu slimnīcās.

Tiesa, dati par gaidīšanas laiku tiek vākti reizi mēnesī. Tāpēc iespējamas nelielas nobīdes no patiesā rindas garuma. Bet ar laiku plānots to darīt biežāk - reizi nedēļā.

Jaunais rīks būs palīgs arī Nacionālajam veselības dienestam un ministrijai, lai zinātu “kur vēl precīzi ir jāinvestē finansējums, lai pieejamību uzlabotu”. “Mēs redzam, ka kompjūtertomogrāfijā gaidīšanas laiks ir salīdzinoši īss. Bet, ja mēs paņemtu magnētisko rezonansi, tad tur īsākais gaidīšanas laiks ir jau 60 un 80 dienas, kas nozīmē, ka šī pakalpojuma apjoms ir nepieciešams vairāk,” pauda ministre.

Runājot par situāciju kopumā, ministre sacīja – rindas pie speciālistiem ir sarukušas.

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis sacīja, ka pērn gaidīšanas laiks pie viņiem vidēji bija nedaudz vairāk par 36 dienām. Šogad situācija ir uzlabojusies.

“Šobrīd vidējais gaidīšanas laiks zem 24 dienām, kas samazinājums pusgada laikā ir aptuveni 34%. Kas, mūsuprāt, ir diezgan labs sasniegums. Tas, ko mēs gribam panākt, lai maksimālais gaidīšanas laiks nepārsnigtu 30 dienas,” sacīja Paeglītis.

Čakša piebilda - joprojām visgarākās rindas ir pie reimatologiem, psihiatriem un uz magnētiskās rezonanses izmeklējumiem.

Nacionālā veselības dienesta direktores vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos Edgars Labsvīrs arī aicināja ziņot, ja informācija nesakrīt, piemēram, “jūs zvanāt uz iestādi, un viņi saka, ka vispār tādu pakalpojumu nesniedz, vai tā rinda ir nesalīdzināmi garāka”. Ziņot par to var uz e-pasta adresi [email protected] vai pa bezmaksas tālruni 80001234.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti