Sadaļas Sadaļas

Rinda uz bērnudārziem Daugavpilī sarukusi uz pusi

Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēs gandrīz par 3% ir sarucis bērnu skaits, salīdzinot ar pērno gadu. Līdzīga situācija vērojama arī visā valstī. Iemesls tam ir demogrāfiskā situācija, kas vistiešākajā veidā atsaucas uz rindu bērnudārzos. Tā Daugavpilī samazinājusies uz pusi, un ir bērnudārzi, kas šajā gadā nav piepildīti. Tomēr, visticamāk, bērnudārzu slēgšana Daugavpilī nedraud, sacīja pirmsskolas izglītībā strādājošie.

Rinda uz bērnudārziem Daugavpilī sarukusi uz pusiSilvija Smagare

Vēl pirms diviem gadiem Daugavpilī bērnudārzos to noslogotības dēļ netika aptuveni 200 pilsētas mazuļu. Daugavpils dome pat pieņēma lēmumu piešķirt no pilsētas budžeta līdzfinansējumu auklīšu apmaksai 140 eiro mēnesī. Līdz šim neviena auklīte nav pieteikusies, mainījusies arī pati situācija dārziņos, stāstīja Daugavpils Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības darba speciāliste Ingrīda Zeļenkova.

"Pērn pirmsskolas iestādēs jaunajā mācību gadā savas gaitas uzsāka 4603, bet šogad 4472. Par 131 bērnu mazāk. Dzimstības līmenis pilsētā krīt," sacīja Zeļenkova.

Demogrāfijai arī pilsētā savi skaitļi, tos attiecībā uz tieši pirmsskolas vecuma bērniem analizēja pilsētas dzimtsarakstu nodaļas Dzimtsarakstu inspektore Inga Redzobe-Ņevļeva: "Kritums dzimstībā dažu gadu laikā ir vairāk par simts bērniem gadā. Šiem bērniem, kas dzimuši šajā krituma gadā, tagad ir četri gadi.”

2016. gadā Daugavpilī piedzima 778 bērni, 2017. gadā – 796, 2018. gadā – 674, 2019. gadā – 662, 2020. gadā – 627, šogad uz 1. septembri – 413. Tas arī atspoguļojas uz audzēkņu skaita samazinājumu pilsētas pirmsskolas bērnu iestādēs, ko vistiešāk var izjust pieprasījuma ziņā uz vietu bērnudārzā, stāstīja Zeļenkova.

"Šajā mācību gadā mums krasi samazinājās rinda uz bērnudārziem un palielinājās brīvo vietu skaits, īpaši 5–6 gadīgo bērnu grupās. Parādījās arī vietas bērniem līdz 3 gadiem," teica Daugavpils Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības darba speciāliste.

Pērn Daugavpilī rindā uz bērnu dārziem bija ap 60 bērnu, šogad vairs tikai 38. Četras pirmsskolas iestādes Daugavpilī uz šo mirkli vēl piedāvā brīvas vietas audzēkņiem, tas gan nenozīmē, ka grupas nebūtu piepildītas.

Nevienā no pilsētas pirmsskolas iestādēm, kas kopskaitā Daugavpilī ir 27 un plus vēl divas skolas, kuras īsteno pirmsskolas programmas, bērnu trūkuma dēļ vēl nav tādu problēmu, lai nāktos kādu grupu vai dārziņu slēgt, teica Zeļenkova. "Grupas nokomplektētas, ir grupas, kur varbūt nav 28, bet 24 bērni."

Daugavpils 13. pirmsskolas iestāde Daugavpilī par bērnu trūkumu sūdzēties nevar, visas grupas te ir piepildītas. Desmitiem gribētāju kā ik gadus palikuši aiz limita svītras ar piedāvājumu pārformēties uz citām iestādēm, apliecināja iestādes vadītāja Jeļena Kalmikova.

"Mums ir piecas grupas, un parasti mums ir 107–110 bērni, tā ir arī šogad, mums šogad nekas nav mainījies. Mūsu iestādē kopš bērnudārza pastāvēšanas nekas nav mainījies, cik vien vietu ir, visas ir aizpildītas.

Aktuālas ir latviešu valodas programmas, ko mēs piedāvājam un kas ir pilsētā ir ļoti pieprasītas. Pie mums ir diezgan liela rinda, uz 20 vietām mums šogad bija 40 bērni, bet bija gadi, kad uz 20 vietām bija 90 bērni," atzina Kalmikova.

Tuvākajos gados, raugoties uz potenciālo bērnudārzu apmeklētāju dzimstības datiem, bērnu skaits bērnudārzos būs mazāks, atzina Daugavpils izglītības pārvaldē, taču tas nenozīmē, ka tiek izskatīts variants kādu no bērnudārziem slēgt. Līdzīga situācija jau ir piedzīvota, sacīja gan Kalmikova, gan Zeļenkova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt