4. studija

Cik operatīvi novērš avārijas uzņēmuma «Siltumserviss Rīga» darbnieki?

4. studija

Seniori apgalvo - visā Rīgā trūkst soliņu!

Rindā, lai saņemtu autovadītāja apliecību, gaida vairāk kā 10 000 cilvēku

Rindā uz B kategorijas autovadītāja apliecību gaida vairāk nekā 10 000 cilvēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" vērsās kāda skatītāja, kura interesējas, kāpēc tiem B kategorijas autovadītājiem, kuri nav pieteikušies autoskolā līdz 2020. gada 20. decembrim, ir jāgaida ļoti garā rindā, lai izietu pirmās palīdzības kursus? B kategorijas autovadītāja apliecības saņemšanu gaida vairāk nekā 10 000 cilvēku, un tas ir saistīts ar izveidojušos rindu pirmās palīdzības kursos. 

“Autovadītāji nav vienīgā mērķauditorija, kas gaida uz apmācībām pirmās palīdzības sniegšanā – ir gan mednieki, gan ieroču nēsātāji, gan bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji, gan darba drošības speciālisti, kuriem ir nepieciešamas šīs apmācības pirmās palīdzības sniegšanā. Tas kopējais auditorijas lielums varētu būt “padsmit” tūkstoši cilvēku, kuriem šīs apmācības ir nepieciešamas,” informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Pirmās palīdzības apmācības sistēmas organizēšanas nodaļas vadītāja Lilita Voitkeviča.

Pirmās palīdzības teorija tiek mācīta attālināti, bet praktiskā daļa ir jāmācās klātienē. Pirms pandēmijas pirmās palīdzības apmācību grupās varēja piedalīties 15 cilvēki, tagad – tikai viens, tātad dienas laikā šos kursus var iziet krietni mazāks cilvēku skaits. Taču, kāpēc A kategorijas kursanti, kuri pieteicās autoskolā pēc 20. decembra, varēja pieteikties pirmās palīdzības kursu praktiskajai daļai, bet B kategorijas kursanti – ne?

“Grozījumus virzīja Satiksmes ministrija, nosakot, kurām autovadītāju kategorijām ir atļautas apmācības, un tātad arī dienesta kompetence šajā gadījumā; balstoties uz ministriju grozījumiem par to, kādā režīmā šīm te apmācībām jānotiek, sadarbībā ar Veselības inspekciju un Slimību profilakses un kontroles centru izstrādāta metodika, kā drošā veidā šīs apmācības var tikt īstenotas viens pret viens apmācību režīmā,” skaidroja Voitkeviča.

Kaut arī pirmās palīdzības kursu kārtošanas jautājums ir Satiksmes ministrijas pārziņā, ministrija atsaka šo tēmu komentēt, norādot, ka viss esot kārtībā, jo ir pieņemti jauni grozījumi.

13. maijā Ministru kabinets apstiprināja Satiksmes ministrijas rosinātās prasības drošām individuālajām praktiskajām apmācībām B, B1, un BE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem. Un nu pirmās palīdzības praktiskās apmācības ir atļauts iziet arī tiem kursantiem, kuri uzsākuši apmācības pēc 20. decembra, taču ir pamatīgas rindas.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Ieva Bērziņa norādīja, ka katru gadu tiek izsniegts vairāk nekā 22 tūkstoši vadītāju apliecību, bet šogad ir izsniegti tikai 4,5 tūkstoši vadītāju apliecību – apmēram uz pusi mazāk nekā parasti šajā laikā.

“Protams, visi šie cilvēki gribēs ātrāk saņemt šo B kategoriju. Noteikti šobrīd veidosies rindas gan uz braukšanu, gan uz pirmo palīdzību.

Šobrīd, pēc mūsu aprēķiniem, vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku ir pieteikušies apmācības kursos, tātad – visi šie cilvēki gribēs iziet gan braukšanu, gan pirmo palīdzību," teica Bērziņa.

Pirmās palīdzības pasniedzēja Linda Ostrovska apliecināja – rinda uz praktisko daļu ir diezgan liela. 

“Pēc iepriekšējās pieredzes ar A kategoriju, kuru atļāva no 22. aprīļa, veiksmīgi tikām galā, un šobrīd jau visi, kas bija “sakrājušies” no aprīļa mēneša, ir samācīti un ir ļoti organizēti, un es domāju, ka ar to B kategoriju mēs veiksmīgi tiksim galā. Tā kā pēc mēnešiem, kā viņi bija mācījušies, tā mēs viņus arī apmācām – pa priekšu janvāris, tad – februāris, marts, aprīlis un tad maija “bērni”," skaidroja Ostrovska.

Pasniedzēja ieteica: “Ja Rīgā ir garāka rinda, tad ir iespēja aizbraukt uz Liepāju, uz Valmieru vai uz kādu citu vietu.”

Kā norādīja NMPD, ir rosināts epidemiologiem izvērtēt iespēju palielināt apmācāmo grupas, kā arī tiekot domāts par nodarbību vadīšanu ārtelpās. Rekomendācijas šobrīd esot izstrādāšanas procesā.

"Ir bijis tas ilgais dīkstāves periods, kā laikā cilvēki varēja apgūt tikai teoriju, viņiem nebija iespējas veikt praktiskās nodarbības, un šis uzkrājums ir ļoti, ļoti liels un, kā tikt galā gan autoskolām, gan pirmās palīdzības kursiem, tur ir kaut kas jādomā,” atzina CSDD pārstāve.

Patlaban, lai iegūtu B kategorijas vadītāja apliecību, jārēķinās ar ilgāku laiku nekā parasti, taču, kā norāda pirmās palīdzības kursu pasniedzēja, pastāv iespēja jau jūnija beigās atgriezties pie ierastā darba režīma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti