Panorāma

Sabiedrotie no Afganistānas sāk izvest karavīrus

Panorāma

Vairākas Covid inficētas grūtnieces zaudējušas mazuļus

Garas rindas pie Covid-19 vakcinācijas centriem

Rindā pie vakcinācijas centriem sestdien dažviet nācies gaidīt pat stundu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sestdien, 1. maijā, vakcinācijai bija jānotiek pēc iepriekšēja pieraksta laika, taču vairākos vakcinācijas centros šis process krietni ievilkās, un cilvēki garās rindās savu potēšanās kārtu bija spiesti gaidīt dažviet pat stundu.

Cilvēku rinda no vakcinācijas centra ieejas durvīm Ķīpsalas hallē sestdien, 1. maijā, stiepās līdz pat autostāvlaukuma beigām.

Pa priekšu citiem, neatkarīgi no pieraksta laika, laida seniorus. Tādējādi pie vakcinācijas centra ieejas izveidojās divas rindas.

“Es gandrīz stundiņu [gaidu]. Tā arī braucu uz savu pieraksta laiku, uz 10.57. Tā kā var redzēt, ka vēl seniorus laiž pa priekšu, tā arī droši vien ir neliela nobīde,” teica Guntars.

Vairāki vakcinēties gribētāji norādīja, ka viņi ieradušies vien savā pieraksta laikā vai aptuveni 15 minūtes agrāk, bet jau sagaidījusi ļoti gara, gara rinda. Turklāt katram pašam bija jānostājas ne vien rindas galā, bet, sarunās ar citiem iedzīvotājiem, jāmēģina noskaidrot, kur ir viņa potēšanās laiks.

“Es iestājos rindas aizmugurē, tad man teica, ka man ir jāiet meklēt savs laiks tai galā. Tad es atnācu, atradu savu laiku. Tad tur parādījās senioru rinda, bet tur ir redzams, ka tur stāv arī ne seniori. Katrā ziņā tā mazliet neskaidri,” atzina Irbe.

Ilvars ieradās 20 minūtes pirms ieplānotā vakcinācijas laika, bet tas izrādījās par maz, lai tiktu laikus: “Man ir vakcinācija paredzēta pēc 5 minūtēm.

Lai es tiktu pēc 5 minūtēm, vajadzētu kādus 50 cilvēkus minūtē vakcinēt apmēram pie šādas rindas šobrīd. Nebūs!”

Izkliedēt cilvēkus bija ieradusies pašvaldības policija un Vakcinācijas projekta vadītāja, kas koordinēja cilvēku ķēdi.

Vakcinācijas procesa organizatori atvainojas visiem tiem iedzīvotājiem, kuri atsevišķās pilsētās gaidīja rindās, lai gan rindām nevajadzēja būt, jo vakcinācija noritēja pēc iepriekšējā pieraksta, kas veikts vietnē "manavakcina.lv".

Kavēšanos ietekmēja gan tehniski traucējumi, gan arī iedzīvotāju ļoti laicīga ierašanās uz vakcināciju. Vakcinācijas projekta pārstāvji skaidroja, ka potēšana pēc iepriekšējā pieraksta notika arī iepriekšējās brīvdienās, un tās gaita tika pārbaudīta, bija raita un bez kavēšanās.

"Šodien tomēr tehniskie traucējumi radījuši neērtības, par ko atvainojamies," uzsvēra projekta koordinatori.

Visticamāk, iedzīvotāju pieraksta laiki bijuši pārāk tuvu cits citam. Šāda situācija šodien piedzīvota ne tikai Ķīpsalā, bet arī vairākos vakcinācijas centros ārpus galvaspilsētas.

"Tas liecina par to, ka mums ir jāpārrunā ar vakcinācijas pakalpojuma sniedzējiem jaudas. Ir jāpārrunā vēlreiz tas laiks, cik uz vienu cilvēku tas paņem, lai neveidotos šādas rindas. Lai nebūtu šāda nokavēšanās," teica Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Kā ziņots, Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāvji iedzīvotājus aicina vakcinācijas pret Covid-19 centros ierasties noteiktajā laikā, lai neveidotu rindu.

Ķīpsalas, Kuldīgas un Ķekavas vakcinācijas centros norīkotas darbam papildu brigādes rindas mazināšanai. "Ļoti lūdzam iedzīvotājus ierasties tikai uz savu laiku, nenākt ātrāk, jo tas kavē rindu iepriekšējam pierakstam. Visi, kam šodien ir pieraksts, tiks vakcinēti līdz pat vakaram," sola organizatori.

Izvērtējot situāciju, pie Ķīpsalas halles ieviesta sekojoša kārtība: iekšā tiek laisti tie cilvēki, kuriem pieraksts jau ir bijis vai līdz tam ir palikušas piecas minūtes. Pārējie tiek lūgti uzgaidīt ārā līdz precīzam pieraksta laikam.

Šodien un visas turpmākās maija brīvdienas vakcinācija lielajos centros notiek tikai un vienīgi pēc iepriekšējā pieraksta.

Uz izvēlēto vietu un laiku iedzīvotāji tiek aicināti ierasties ne agrāk kā 10–15 minūtes pirms pieraksta.

Kā vēstīts, šodien vismaz desmit vakcinācijas centros visā valstī prioritāro grupu iedzīvotāji pēc iepriekš veikta pieraksta var saņemt poti pret Covid-19.

Kopumā no šodienas līdz 4. maijam vakcinācijas centros plānots izlietot līdz 19 000 vakcīnu devu. Prioritāro grupu iedzīvotāji šajās brīvdienās tiks vakcinēti kopumā 16 liela mēroga vakcinācijas centros.

Vakcinācija notiks ar "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" vakcīnām. Tie iedzīvotāji, kuri iepriekš ērtību dēļ pieteikušies vakcinācijai pa tālruni 8989, tiek aicināti zvanīt pa to pašu tālruni, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrētu vakcinācijas vietu un laiku.

Lai izmantotu iespēju vakcinēties lielajos centros, iepriekš jāreģistrējas vietnē "manavakcina.lv", un iedzīvotājiem, kuri ir atvērtajās prioritārajās grupās un par kuriem atbildīgās ministrijas vai iestādes jau ir iesniegušas informāciju, jau šobrīd ir iespēja izvēlēties tuvāko vakcinācijas vietu un laiku.

Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē "manavakcina.lv" tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki, operatīvo dienestu darbinieki un valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, kā arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT".

Rīgā būs atvērti četri vakcinācijas centri – Ķīpsalas hallē, "ATTA" centrā, Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljonā un Kongresu namā. Cēsīs vakcinācijas punkts būs atvērts bijušā veikala "Super Netto" telpās, Valmierā – Kultūras centrā, Rēzeknē – Latgales vēstniecībā "Gors", Daugavpilī – Kultūras pilī un sporta kompleksā Parādes ielā 7, Jelgavā – Zemgales Olimpiskajā centrā, Liepājā – Olimpiskajā centrā, Jūrmalā – Sporta skolā, Tukumā – Tukuma 3. pamatskolas sporta zālē, Kuldīgā – Vieglatlētikas manēžā, Salaspilī – Sporta hallē un Ķekavā – Ķekavas vidusskolā.

 

 

KONTEKSTS:

No 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, un vakcīnai iespējams pieteikties vietnē manavakcina.lv. Kopā vietnē iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku no 1. līdz 4. maijam.  No 3. maija uz vakcīnas saņemšanu šajos centros iespējams pieteikties jebkuram.

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas.  Līdz šim bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti