1:1

1:1 Gundars Rēders: Ēriks Kalnmeiers

1:1

1:1 Gundars Rēders: Dainis Dukurs

1:1 Gundars Rēders: Ilmārs Rimšēvičs

Rimšēvičs: Ja mana palīdzība Latvijai nebūs vajadzīga, es atkāpšos

 “Ja būs situācija, kas būs pilnīga bezcerīga un bezjēdzīga, un mana palīdzība Latvijai nav vajadzīga, es atkāpšos”, intervijā LTV raidījumam “1:1” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru korupcijas apkarotāji tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un kuram noteikts liegums pildīt amata pienākumus.

 “Ja būs situācija, kas būs pilnīga bezcerīga un bezjēdzīga, un mana palīdzība Latvijai nav vajadzīga, es atkāpšos”, intervijā LTV raidījumam “1:1” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru korupcijas apkarotāji tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un kuram noteikts liegums pildīt amata pienākumus.

Pirms tam gan viņš uzsvēra, ka neplāno atkāpties un vēlas aizstāvēties, un ātra un saprotama tiesa ir pats svarīgākais, kas “šo situāciju var atrisināt”.

Viņš noraidīja pārmetumus un apsūdzības, sakot, ka zina “kas to dara, kāpēc to dara, tas ir man sveiciens no kāda”.

Iepriekš preses konferencē Rimšēvičs klāstīja, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi. Vēlme esot izslēgt Latvijas Banku no spēles tiesvedībā, kas šā gada pavasarī sāksies ASV 200 miljonu eiro prasībā pret Latvijas valsti, piespiest Latvijas Banku pildīt komercbankas "ABLV Bank" izteiktos “apšaubāmus lūgumus par finansiālu atbalstu", kas esot pretrunā ASV noteiktajām sankcijām.

Latvijas Bankas prezidents klāstīja, ka "Norvik bankas" lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs vēloties uzvarēt 200 miljonu eiro prāvā pret Latvijas valsti, pārdot banku un aiziet no Latvijas.

Tikmēr augstākās amatpersonas, arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauda, ka viņam būtu jāatkāpjas no amata.

KONTEKSTS:

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā. Zināms, ka šajā lietā KNAB aizturēja uzņēmēju Martinsonu. Lietā nefigurē neviena no Latvijā pašlaik strādājošajām kredītiestādēm. Iespējams, lieta saistīta ar «Trasta komercbankas» likvidēšanu.

Rimšēvičs pēc aizturēšanas termiņa beigām pirmdienas, 19. februāra, vakarā atbrīvots no īslaicīgās aizturēšanas izolatora pret 100 000 eiro drošības naudu. Viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums un liegums izbraukt no valsts.

Rimšēvičs medijiem paziņoja, ka viņam ir izteikti skaidri "nogalināšanas, nošaušanas draudi”, par ko ir ziņots drošības iestādēm. Rimšēvičs uzskata, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi.

4 komentāri
Anonīms lietotājs 17977
Tas tev par tautai drūmo naudas reformu. par barošanos pie siles lielos apjomos un par tautas iedzīšanu postā!
Guntars Zemturis
Mani fascinee tas kaa vinsh taisnojas, un vispaar taadiem ka vinam ir gluzi vienalga kaa tauta dziivo ,vinsh un citi liidziigie dziivo citaa telpaa un laikaa.Un tas vina izteiciens ,(ja Latvijai nebuus vajadziigs tad atkaapsies!,)tipa itkaa vinsh buutu kaut kaadas tresaas valsts paarstaavis, kas baigi grib palidzet musu valstij Latvijai,latvieshu tautai!,lai iet di... st ! )));
Anonīms lietotājs 17977
Ko Ilmār? Sile peld projām? Pat ja neesi vainīgs- vienalga labi šos gadus dzīvoji uz kūdās tautas rēķina. Smerdelis!
mezakam
Par to, kas ir īsti noticis ar Latvijas Bankas prezidentu, taps skaidrs pēc kāda garāka laika sprīža! Bet, lūk, žurnālists Rēders - tā ir katastrofa !!! Vai tiešām Latvijas 1. televīzijas kanālā nav talantīgāku cilvēka par šo žurnālistu? Raidījumi ar viņa piedalīšanos nav skatāmi! Viņš arī nezina to, ka šī nenormālā mētāšanās ar rokām, klanīšanās, jautājumu uzdošanas maniere, liecina par šī cilvēka nepiemērotību šim amatam! Un pilnīga nekompetence - tas nedara godu LV TV!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti