Rimšēvičs gatavs piedalīties ECB padomes sēdē, ja KNAB ļaus

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un kam liedzis pildīt amata pienākumus un izbraukt no valsts, tomēr gatavs piedalīties trešdien plānotajā Eiropas Centrālajā bankas ECB padomes sēdē.

Rimšēvičs LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja, ka pēc KNAB piemērotā drošības līdzekļa viņš var atrasties Latvijas Bankas telpās un pildīt “pienākumus, kas ir mazāki, nekā pilni”, piemēram, viņš nevar pieņemt lēmumus.

Rimšēvičs sacīja, ka var arī atrasties ECB padomē, bet viņam ar izmeklētāju jāsaskaņo izbraukšana no valsts. Viņš saka, ka gadījumā, ja KNAB atļaus, viņš var piedalīties ECB padomes sēdē Frankfurtē pie Mainas.

Persona, kurai piemērots aizliegums izbraukt no valsts, var izbraukt ar procesa virzītāja atļauju.

Rimšēvičs arī  sacīja, ka lielāki zaudējumi, nekā šobrīd, viņa lietu padarot par šovu, Latvijai nav iespējami, un viņš negrasās atkāpties no amata, bet gan aizstāvēties, un ātra un saprotama tiesa ir pats svarīgākais, kas “šo situāciju var atrisināt”.

Rimšēvičs uzsvēra, ka “tas nav amats, pie kā es turos”, un šobrīd ir viņa “dzīves drūmākais periods", bet viņam ir tiesības aizstāvēties”.

Iepriekš finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola kritizēja Rimšēviča lēmumu neatkāpties no amata, uzskatot, ka viņa atkāpšanās palīdzētu uzlabot Latvijas finanšu sektora reputāciju, kā arī ļautu saglabāt Latvijai balsstiesības Eiropas Centrālajā bankā (ECB).

“Tiesības ECB līdzdarboties ir personiskas. Pat ja ir citi Latvijas Bankas pārstāvji, kas var piedalīties sanāksmēs un paust viedokli, tad balsojumos balss Latvijai nebūtu. Tas ir viens praktiskais iemesls, kāpēc man šķiet, ka šajā situācijā būtu tomēr jādod iespēja mums pilnvērtīgi sevi pārstāvēt ECB,” sacīja ministre.

KONTEKSTS:

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā. Zināms, ka šajā lietā KNAB aizturēja uzņēmēju Martinsonu. Lietā nefigurē neviena no Latvijā pašlaik strādājošajām kredītiestādēm. Iespējams, lieta saistīta ar «Trasta komercbankas» likvidēšanu.

Rimšēvičs pēc aizturēšanas termiņa beigām pirmdienas, 19. februāra, vakarā atbrīvots no īslaicīgās aizturēšanas izolatora pret 100 000 eiro drošības naudu. Viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums un liegums izbraukt no valsts.

Otrdien Rimšēvičs medijiem paziņoja, ka viņam ir izteikti skaidri "nogalināšanas, nošaušanas draudi”, par ko ir ziņots drošības iestādēm.   Rimšēvičs uzskata, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti