Rimšēviča advokāts: Neviens KNAB jautājums neliecina par konkrētām aizdomām

No Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) puses Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam nebija neviena jautājuma, kas liecinātu par kādām konkrētām aizdomām, žurnālistiem pirmdien, 19.februārī, sacīja advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Šobrīd neesot neviena oficiāla dokumenta, kurā būtu izklāstīts, ko konkrētu un kad Rimšēvičs būtu darījis.

Šobrīd nekādas izmeklēšanas darbības nenotiekot. “KNAB, acīmredzot, ir panācis to, ko tas gribēja. Saņēmis to informāciju, kuru vajadzēja. Acīmredzot sīkāki paskaidrojumi no Rimšēviča kunga viņus neinteresē, kas mani arī pārsteidz. (..) Nebija neviens jautājums konkrēts, kas varētu liecināt par to, ka KNAB ir kādas konkrētas aizdomas.

Nebija neviens konkrēts jautājums par kādām konkrētām darbībām,” sacīja advokāts Vārpiņš.

Advokāts pieļāva, ka Rimšēvičam varētu piemērot citus drošības līdzekļus. Taujāts, vai viņš ir drošs, ka Latvijas Bankas vadītāju nepaturēs apcietinājumā, advokāts pauda: “Nē, es ne par ko neesmu drošs mūsu valstī.”

Viņš paskaidroja, ka izmeklēšanā pieļaujams aizturēt cilvēku uz 48 stundām, proti, Rimšēviču var aizturēt līdz pirmdienas, 19.februāra, plkts.18.15.

KONTEKSTS:

Piektdien, 16.februārī,  KNAB veicis kratīšanas Ilmāra Rimšēviča darba vietā un arī dzīvesvietā - privātmājā Langstiņos. Sestdienas vakarā Rimšēvičs, kurš piektdien neatradās Latvijā, atgriezās Rīgā un pats devās uz KNAB. Birojā viņš atradās vairākas stundas, bet nakts vidū ap plkst. 1.25 Rimšēvičs kopā ar advokātu aizvests turpināt procesuālās darbības.  

Vairākas valsts augstākās amatpersonas jau izteikušās, ka vismaz uz izmeklēšanas laiku Rimšēvičam vajadzētu sevi atstādināt no amatu. To svētdien norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, savukārt pirmdienas rītā - premjers Māris Kučinskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti