Rīko kampaņu «Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Aicinot atvērt sirdis un savās mājās namos uzņemt bērnunamos dzīvojošos bērnus, jau trešo gadu Latvijā rīko kampaņu "Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē!". Tās rīkotāji vēlas pievērst sabiedrības uzmanību audžuģimeņu kustībai, un aicina ziedot bērnu emocionālai atveseļošanai un atbalsta programmām.

Kampaņas laikā būs gan informatīvi videorullīši medijos, gan arī vides reklāmas,  gan konference.

„Tas, ko mēs redzam darbā ar audužģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem, - šo izņemto bērnu vecāki ir paši auguši institucionālā vidē - vai nu bērnunamā, internātskolā vai kāda cita veida iestādē, kur viņi bijuši šķirti no vecākiem. Līdz ar to viņiem nav pamatprasmju un rūpes par saviem bērniem," secina profesionālo audžuģimeņu apvienības "Terēzes" vadītāja Ārija Martukāne, šī organizācija ir viena no kampaņas rīkotājām.

Martikāne norāda, ka Šobrīd gan Eiropā, gan Latvijā runā par deinstucionalizāciju, kas nozīmē - bērniem vide, kas ir iestādēs, nav draudzīga. Pareizāk sakot, bērnunami bērnu attīstībai tā pat ir diezgan postoša vide.

"Mēs jau varam runāt par to, ka taisām šīs iestādes ciet, reorganizējam, bet nav jau īsti, kur šos bērnus likt. Tāpēc kampaņas galvenais uzdevums ir izglītot sabiedrību un vērst uzmanību, ka ir iespējas dažādas - kļūt par audžuģimeni, adoptētāju, viesģimeni, aizbildni kādam radu bērnam,” rosina Martukāne.

Latvijā ir aptuveni 8000 bērnu, kas palikuši bez savu fizisko vecāku gādības. Viņu vecākiem atņemtas aprūpes tiesības, jo viņi savus bērnus situši, spīdzinājuši, mērdējuši badā vai vienkārši par tiem aizmirsuši. Tikai 2% no šiem bērniem ir bāreņi.

1260 šo bērnu savu mājvietu atraduši audžuģimenēs. Tie ir cilvēki, kuri brīvprātīgi uzņēmušies atbildību par šiem bāreņiem, atvēruši savas sirdis un nama durvis un ik dienu dāvā viņiem pajumti, ēdienu, apģērbu, rūpes un sirds siltumu, lai šie bērni soli pa solītim atgūtu spēju uzticēties cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti