Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Eiroparlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājums Ventspilī

Rīko Eiropas Parlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājumu jauniešiem

Ceturtdien, 25. aprīlī, publiskoti aptaujas dati liecina, ka mazāk nekā 40% eiropiešu zina, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks maijā. Tuvojoties vēlēšanām,  tiek rīkota kampaņa “Šoreiz es balsošu”, lai jauniešus ieinteresētu piedalīties. Vēlēšanu ģenerālmēģinājums ir iespēja tuvāk izprast pašu procesu un tā nozīmīgumu.

Iepriekšējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās mūsu valstī piedalījās tikai 17% balsstiesīgo jauniešu. Tik zemiem aktivitātes rādītājiem varētu būt divi iemesli: vai nu jaunatne neinteresējas par politiku, vai arī viņiem nepietiek informācijas.

Eiroparlamenta birojs Latvijā vairākās mūsu valsts pilsētās rīko vēlēšanu ģenerālmēģinājumus ar mērķi iesaistīt jaunos cilvēkus vēlēšanu procesā un sniegt viņiem pēc iespējas vairāk informācijas. Šādos mēģinājumos jaunieši tiek iepazīstināti arī ar pašu balsošanas procesu, lai viņi zinātu, kas jādara vēlēšanu iecirknī.

Ventspils Jauniešu mājas vadītājs Kristians Jacevičs norādīja, ka projektā tiek iesaistīti arī tie jaunieši, kuriem vēl nav 18, lai iegūtu pierdzi. "Šādā vienkāršotā veidā - paņemt rokās biļetenu, atzīmēt savu izvēli ar krustiņu vai arī izstrīpot kaut ko no šī te saraksta un iemest īstā, no Centrālās vēlēšanu komisijas aizlienētā urnā," stāsta Jacevičs.

Linnai ir 18, un savas balsstiesības viņa vienu reizi jau ir izmantojusi. Lai arī balsošanas process meitenei ir skaidrs, tomēr viņa piedalās arī ģenerālmēģinājumā, lai gūtu lielāku pārliecību par sevi. Linna saprot, ka nākotne atkarīga arī no viņas izvēles. "Es esmu Eiropas Savienības pilsone, un man ir ļoti svarīgi – par ko es varēšu kļūt nākotnē, ko es varēšu darīt nākotnē, vai man būs iespēja braukt, komunicēt ar citām Eiropas Savienības valstīm,  ,uz kaut kādiem ,man ļoti būs svarīgi zināt, ko darīs mani bērni," saka Linna.

Improvizētajos vēlēšanu iecirkņos uz biļeteniem nav ne partiju, ne kandidātu uzvārdu. Uzdrukātas ir vispārcilvēciskas vērtības, kuras jāatzīmē ar krustiņu un pēc tam biļetens jāievieto urnā. Latvijā 25. maijā, kad notiks Eiroparlamenta vēlēšanas, vairāk nekā 93 tūkstoši jauniešu varēs balsot pirmo reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti