Panorāma

J. Pūce atstādina N. Ušakovu no mēra pienākumu pildīšanas

Panorāma

NATO: Krievija joprojām lielākais drauds

Prasa atlīdzināt par "Rigvir" iztērēto valsts naudu

«Rigvir» ražotājam jāatlīdzina valsts izlietotais finansējums par neatbilstošajām zāļu sērijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nacionālais veselības dienests (NVD) vērsies pie "Rigvir" zāļu reģistrācijas apliecības turētāja SIA “Latima”, norādot, ka tā pienākums ir atlīdzināt nekvalitatīvo zāļu kompensēšanai izlietoto valsts finansējumu, informēja NVD.

NVD norāda, ka, ņemot vērā Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pierādītās neatbilstības, kas  konstatētas četrās "Rigvir" zāļu sērijās, atmaksa valsts budžetā ir jāveic par minēto sēriju zālēm, kuru iegādes izdevumi kompensēti no valsts budžeta līdzekļiem. Vienlaikus NVD veic precizējošus aprēķinus attiecībā uz izlietotajiem līdzekļiem neatbilstošo "Rigvir" zāļu sēriju apmaksā.

Līdz šim medikaments tika kompensēts pacientiem ar ļaundabīgas ādas melanomas diagnozi.

ZVA savukārt informē, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem reģistrācijas apliecības īpašniekam ir pienākums arī segt zaudējumus zāļu lieltirgotavām, aptiekām un citām personām, kurām zāles izplatītas ārpus kompensācijas sistēmas.

KONTEKSTS:

No Lielbritānijas oficiālās zāļu kvalitātes kontroles laboratorijas saņemtie rezultāti par “Rigvir šķīdums injekcijām” paraugu pārbaudi liecina par neatbilstībām -- “Rigvir” sastāvā ir mazāks vīrusa daudzums, nekā apstiprināts, šīs zāles reģistrējot, informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA). Veselības inspekcija sadarbībā ar ZVA ir pieņēmusi lēmumu apturēt "Rigvir" izplatīšanu.

“Rigvir” pārbaudes Eiropas Savienības (ES) oficiālajā zāļu kvalitātes kontroles laboratorijā tika veiktas no 2018. gada septembra līdz 2019. gada martam. Šo pārbaužu veikšanā tika izmantota “Rigvir” reģistrācijas dokumentācijā apstiprinātā metode.

ZVA piektdien, 29. martā, saņēma pārbaudes rezultātu, kas liecina, kaRigvir” sastāvā esošais ECHO-7 vīrusa daudzums neatbilst šo zāļu reģistrācijas dokumentācijā norādītajam minimālajam daudzumam. Arī iepriekš no neatkarīgas laboratorijas Lielbritānijā saņemtie rezultāti liecināja -- "Rigvir" vīruss, kam būtu jācīnās ar vēža šūnām, šķidrumā ir daudz mazākā apjomā, nekā apsolījis ražotājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti