«Rigvir» plāno atvērt zinātnisko centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Onkoloģiskajiem pacientiem paredzēto medikamentu ražotājs “Rigvir holdings” līdz šā gada beigām plāno atvērt “Rigvir” zinātnisko centru, informēja uzņēmumā.

Pēc plašas publiskās rezonanses par “Rigvir” atstāšanu valsts kompensējamo medikamentu sarakstā uzņēmums paziņojumā medijiem norādīja, ka ““Rigvir holdings” apzinās zinātnes nozīmīgo lomu ikvienu zāļu radīšanā un tālākā attīstīšanā un pilnveidošanā”. Tāpēc uzņēmums sola turpināt strādāt pie Latvijā Ainas Mucenieces aizsāktajiem zinātniskiem pētījumiem, lai labāk izprastu “Rigvir” darbības mehānismus jau ar mūsdienīgām metodēm.

Paredzēts vēl šogad atvērt “Rigvir” zinātnisko centru, tā izveidē ieguldot vismaz 2,5 miljonus eiro pašu līdzekļus, norādīja uzņēmumā.

Tāpat uzņēmums uzsver, ka “Rigvir” reģistrācija 2004.gadā notika atbilstoši tā brīža kārtībai un nosacījumiem. Savukārt pašlaik tiekot strādāts pie jaunu un mūsdienīgu dubultaklu randomizētu pētījumu organizēšanas, ievērojot “Rigvir holdingam” speciāli sagatavotas Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) rekomendācijas.

Zaļu ražotājs arī norāda, ka klīnisko pētījumu izmaksas mērāmas vairākos desmitos miljonu eiro, tāpēc šādas investīcijas neesot bijušas iespējams plānot pirmajos gados, kad kompānijas apgrozījums bija daži tūkstoši un vienīgie aktīvi – akcionāru ieķīlātie īpašumi. Šobrīd situācija esot mainījusies – “Rigvir holdings” pēdējos gados esot strādājis, lai izvirzītu nopietnus mērķus, galvenokārt saistībā ar investīcijām zinātnē, klīniskajos pētījumos un jaunos zāļu tirgos.

Vienlaikus “Rigvir holdings” pauž, ka cena, par kādu valsts iepērk šo medikamentu, esot  vairākkārt zemāka, nekā tas tiek realizēts starptautiskos tirgos. Ražotājs sadarbībā ar Ainas Mucenieces Viroterapijas fondu un viņas ģimeni atbalstot bezmaksas “Rigvir” izsniegšanu Latvijas bērniem, ja ārsts to ir nozīmējis.

Ziņots, ka zinātnieku un mediķu aprindās vētru sacēlis “De facto” stāsts par zālēm “Rigvir” , kas iekļautas gan Latvijas Valsts zāļu reģistrā, gan kompensējamo zāļu reģistrā. Trīs profesionālās ārstu organizācijas jau gada sākumā lūdza pārskatīt pamatotību “Rigvir” preparātam atrasties reģistrā un tikt kompensētam no valsts budžeta. Onkologu vēstulē apgalvots, ka pētījumi un publikācijas par “Rigvir” efektivitāti ir ļoti zemas kvalitātes.

“Rigvir” pārstāvji solīja drīz sākt klīniskos pētījumus, lai preparāts tiktu reģistrēts Eiropas Savienības līmenī, bet, lai to nozīmētu Latvijas pacientiem, pierādījumu pietiekot. “Mums nav nepieciešami zinātniskie pierādījumi, lai redzētu efektivitāti,” sacīja “Rigvir” holdinga attīstības direktors Kārlis Urbāns.

Veselības ministrija neņēma vērā profesionālo organizāciju iebildumus, ka preparāts, kas reģistrēts tikai divas dienas pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, ar esošo pierādījumu bāzi neizturētu prasības, lai tiktu reģistrēts divas dienas vēlāk.

“Kādas sociālās grupas rakstīta vēstule, ka man kaut kas nepatīk, šobrīd neko nepalīdz. Uzrādiet mums datus, ka jūsu pacientiem nestrādā šīs medikaments; mums šobrīd nav, uz ko reaģēt,” komentēja veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un zemnieku savienības izvirzīta).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti