Pusdiena

Ksenija Sobčaka grasās kandidēt uz Krievijas prezidenta amatu

Pusdiena

Pusdiena 20.10.2017

Rīgas vidusskolēni nākamgad ēdīs bez maksas; bērnudārzniekiem vēl jāpaciešas

Rīgas vidusskolēni nākamgad ēdīs bez maksas; bērnudārzniekiem vēl jāpaciešas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas dome izglītībai, kultūrai un sportam nākamgad plāno tērēt teju 316 miljonus eiro. Tas ir par 15 miljoniem eiro vairāk nekā šogad. Atbildīgie domes ierēdņi uzsver, ka lielāki tēriņi vajadzīgi Latvijas simtgades nosvinēšanai un jauniem labumiem iedzīvotājiem. Taču starp tiem nebūs pirms vēlēšanām solītās brīvpusdienas bērnudārzu audzēkņiem.

Turpinot nākamā gada budžeta plānu izvērtējumu domes komitejās, Rīgas deputāti tikuši galā ar tēriņiem izglītībai, kultūrai un sportam. Domes maka turētāji gan gribēja atļaut par desmit miljoniem mazākus izdevumus.

Taču Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Ivars Balamovskis saka – vajadzību ir vairāk. Piemēram, tāpēc, ka nākamgad augs minimālā alga.

“Pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem darbiniekiem mēs soli paaugstinām par 50 eiro. Tālāk – 2018. gads ir Latvijas simtgade, kurā būs Dziesmu svētki un tāpēc Rīgas kolektīviem ir paredzēta tērpu iegāde un Dziesmu svētku procesu nodrošināšana.

Zinot, ka svētku norise būs Rīgā, daudzas lietas prasa finanšu līdzekļus. Ir paredzētas pozīcijas veselības apdrošināšanai pirmsskolas pedagogiem un pirmsskolas palīgiem,” stāsta Balamovskis.

Tāpat papildu nauda būs dažādām kultūras aktivitātēm, jo iepriekšējos gados tās vienmēr pietrūcis. Vēl 1,3 miljoni eiro vajadzīgi, jo dome apņēmusies uzsaukt pusdienas 10. – 12. klašu skolēniem.

Opozīcijas deputāti prasīja vairāk par 13 miljoniem eiro, lai bezmaksas ēdināšana būtu arī bērnudārzos. “Prasām to, kas pienākas visiem bērniem – brīvpusdienas arī bērnudārzos. Ņemot vērā to, ka Rīgas domes budžets pieaug, to var ieviest no 1.janvāra. Pozīcija pirms vēlēšanām solīja, ka brīvpusdienas būs visiem bērniem, neskatoties uz to, vai viņš ir skolā vai bērnudārzā,” stāsta “Vienotības” deputāte Inese Andersone.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane no «Saskaņas» un «Gods kalpot Rīgai» saraksta skaidro, ka uzreiz naudu visu bērnu ēšanai atrast nevarot.

“Ļoti svarīgi ir tas, ka mēs pildām solījumu, ka veselības apdrošināšanas polises saņems pirmsskolu pedagogi. Šī sasaukuma laikā – un sasaukums ir četri gadi – polises saņems visu pārējo izglītības darbinieki un tehniskie darbinieki. Tas pats attiecas uz brīvpusdienām – nepārprotami un neapšaubāmi, ka brīvpusdienas saņems arī tuvākajos gados visi pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi,” norāda Aldermane.

Opozīcija gan neslēpj savu skepsi par pozīcijas solījumiem. “Šobrīd viņi saka, ka brīvpusdienas būs kaut kad. Visdrīzāk, pirms nākamajām vēlēšanām,” kritiska ir Andersone.

Komitejā domes vairākums noraidīja arī citus opozīcijas priekšlikumus. Piemēram, Nacionālās apvienības deputāts Dainis Locis prasīja nedaudz virs viena miljona eiro sporta, mūzikas un mākslas skolu pedagogu un tehnisko darbinieku veselības apdrošināšanas polisēm jau nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti