Rīgas vicemēra amatam virzīs Oļegu Burovu

Pēc līdzšinējā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika atkāpšanās no amata partija “Gods kalpot Rīgai” šim amatam nolēma virzīt partijas valdes locekli, domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu.

Pirmdienas, 17.decembra, pēcpusdienā partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes sēdē tika lemts par jauno vicemēru. Izvēle esot bijusi starp partijas valdes locekļiem Daini Turlo un Oļegu Burovu, un vienbalsīgi izvēlēts pēdējais.

"Mēs vēlamies, lai pēc iespējas ātrāk visās kapitālsabiedrībās ir iecelti profesionāli valdes locekļi, profesionāla vadība, un, protams, vēlreiz revidēt uzraudzību. Es domāju, ka Rīgas domei, esošajai pozīcijai, vajadzētu uzlabot attiecības ar opozīciju, un es darīšu visu, lai ierosinātu šīs izmaiņas arī mūsu partneriem, “Saskaņas” partijai,” solīja Burovs.

Burovs Rīgas vicemēra pienākumus plāno savienot arī ar savu līdzšinējo Pilsētas Īpašumu komitejas vadītāja amatu. Par viņa apstiprināšanu vēl jālemj domes plenārsēdē.

Savukārt Ameriks turpinās darboties galvaspilsētas domē kā deputāts un saglabās arī ievērojami labāk apmaksāto Rīgas Brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja amatu. Darbs tajā Amerikam bijis ienesīgāks nekā rātes vadībā. Burovs iepriekš, komentējot Amerika soli, uzsvēra, ka tas esot bijis īsta vīrieša lēmums. 

Tikmēr domes opozīcija uzstāj, ka amats jāpamet arī mēram Nilam Ušakovam ("Saskaņa") un jārīko jaunas domes vēlēšanas. Burovs, par kuru vicemēra amatā dome balsos šonedēļ, uzskata – atkāpšanās ir katra personisks lēmums. Ušakovs vēlreiz apliecināja, ka no amata atkāpties negrasās.

KONTEKSTS:

Rīgas vicemēra amats kļuva vakants pēc Andra Amerika atkāpšanās pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsāka kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīga satiksme” iepirkumiem un  11.decembrī veica vairāk nekā 30 kratīšanas, kā arī aizturētas sešas personas Latvijā un vēl divas Polijā. KNAB darbinieki 11.decembrī veica kratīšanu arī Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme", kā arī Rīgas domē.

Pieci no sešiem aizturētajiem šajā lietā ir apcietināti, viņu vidū arī "Škoda Transportation" komercdirektors Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons un „Rīgas satiksmes” amatpersona Igors Volkinšteins.

KNAB izmeklēšana saistīta ar Polijas un Čehijas uzņēmumu vienošanos ar Rīgas domes un pašvaldības transporta uzņēmuma pārstāvjiem par kukuļu nodošanu un personu piesaistīšanu naudas atmazgāšanai. Lietā figurē trīs iepirkumi un noslēgtie līgumi - par tramvaju, trolejbusu un autobusu piegādi.

Visi pieci pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" valdes locekļi 13.decembrī iesniedza atlūgumus; iecelta pagaidu valde.

Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") 14.decembrī sasauca arī Rīgas domes ārkārtas sēdi, kurā viņam tika izteikta uzticība. Savukārt dienu vēlāk Nacionālās apvienības kongress uzdeva apvienības biedram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam virzīt valdībā lēmumu par Rīgas domes atlaišanu, jo tā nespēj apkarot korupciju.

Tikmēr Rīgas vicemērs Andris Ameriks LTV raidījumam "De facto" uzsvēra, ka viņam “Rīgas satiksmes” lietā nav nekāda statusa. Viņš arī vairījās apstiprināt, vai viņa kabinetu un dzīvesvietas kratīja KNAB. Ameriks arī nespēja paskaidrot video, kurā viņš pērnvasar fiksēts kopā ar uzņēmēju Māri Martinsonu kādā Minskas restorānā. 17.decembrī Ameriks paziņoja par atkāpšanos no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti