Panorāma

OECD ģenerāldirektors: Latvijai jāskrien ātrāk par pārējiem

Panorāma

Īpašā gājienā pievērš uzmanību bērnu tiesībām

Atbrīvo RTAB lietā iesaistīto M. Tolstoju

Rīgas tūrisma biroja lietā KNAB piemēro valdes loceklim Tolstojam aizdomās turētā statusu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ierosinātajā krimināllietā pret Rīgas domes nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” (RTAB) amatpersonām  aizdomās turētā statuss piemērots arī biroja valdes loceklim Maksimam Tolstojam.

KNAB informēja, ka šajā lietā piemēroja aizdomās turētā statusu trešajai kriminālprocesā iesaistītajai personai. Personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums tuvoties noteiktām personām.

 Šī gada 5.aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzsāka kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu. Šobrīd kriminālprocesā par aizdomās turētām atzītas trīs personas.

Kriminālprocesā izmeklēšana turpinās.  

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

KNAB sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu. Kriminālprocess sākts 5. aprīlī.

RTAB amatpersonu noziedzīgo darbību rezultātā Rīgai nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā, liecina KNAB sākotnējais novērtējums.

Iepriekš LTV raidījums “De facto” ziņoja – tieši par šādu summu Rīgas tūrisma attīstības birojs bija noslēdzis līgumus ar politisko konsultantu no Vācijas Lucu Meieru, kurš vienlaikus veidoja arī “Saskaņas” priekšvēlēšanu kampaņu. “De facto” skaidroja, ka Rīgai bija jābūt daudzinātai Vācijā, Zviedrijā un Spānijā, – tieši šajās valstīs Luca Meiera kompānijai ir sadarbības partneri. Taču publiski nav atrodama informācija par to, ka šajās valstīs tiešām notikušas lielas Meiera veidotas Rīgas reklāmas kampaņas.

Lietā aizdomās turētās personas statuss piemērots RTAB valdes priekšsēdētājai Vitai Jermolovičai ("Gods kalpot Rīgai") un darbiniecei Ingunai Priedītei.

RTAB valdes loceklis Tolstojs KNAB kratīšanās laikā atradās komandējumā ārpus Latvijas, bet no tā neatgriezās, jo bija saslimis.  Tolstoju KNAB aizturēja 28. maijā.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojās ar Valsts kontroli. Tā 13. maijā paziņoja, ka divos Rīgas nodibinājumos – RTAB un "riga.lv" – trīs gadu laikā nesaimnieciski iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro rīdzinieku naudas.https://eu2.madsone.com/ad/100271559227671000067/6971841c29a157f7/mads.gif

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti