Rīgas trūcīgo ģimeņu skolēnus aicina pieteikt brīvpusdienām

Rīgas domes Sociālajā dienestā no šīs nedēļas var pieteikties pašvaldības apmaksātām brīvpusdienām audzēkņiem no trūcīgām ģimenēm. Līdzās valsts apmaksātajām brīvpusdienām visiem 1.-4.klašu skolēniem pašvaldība šogad atbalstīs arī 5.-12.klašu skolēnus, kuri deklarēti Rīgā, mācās vispārējās izglītības iestādēs un kuru ģimenes atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām.

Pašvaldība lēš, ka šādu skolēnu Rīgā varētu būt mazliet vairāk par tūkstoti. Lai bērns savā skolā varētu saņemt brīvpusdienas, ir jābūt noformētai “Skolēna e-kartei”. Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice aicina vecākus nekavēties ar brīvpusdienu pieteikšanu:

„Lai saņemtu brīvpusdienas, bērna vecāks vai likumiskais pārstāvis vēršas tuvākajā Rīgas Sociālā dienesta teritoriālajā centrā. Ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāiesniedz rakstisks iesniegums un jāaizpilda iztikas līdzekļu deklarācija, ja tā nav aizpildīta. Ja tā ir aizpildīta un jau ir piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss, tad Rīgas Sociālais dienests lēmumu par brīvpusdienu piešķiršanu pieņem ne vēlāk kā piecu dienu laikā. (..) Tiesības saņemt brīvpusdienas ilgst līdz mācību semestra beigām, tātad līdz maija beigām nebūs jāiet vēlreiz uz Sociālo dienestu un no jauna jākārto dokumenti.”

Lai uzzinātu par sev tuvāko Rīgas Sociālā dienesta teritoriālo centru un saņemtu atbildes uz citiem neskaidriem jautājumiem, pašvaldība aicina zvanīt pa tālruni 80005055.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti