Dienas ziņas

Saeima apstiprina K. Kariņa valdību

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

RTU studenti un skolēni būvē raķetes

Rīgas Tehniskās universitātes studenti un skolēni būvē raķetes

Latvijas studenti prot būvēt jaudīgas raķetes! Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti un Inženierzinātņu vidusskolas skolēni uzbūvējuši jau otro lieljaudas raķeti. Demonstrācijas lidojumā tā pārsniedza 1,9 km augstumu un lidoja ar ātrumu ap 1000 km/h.

Cēsu lidlaukā rit pēdējie priekšdarbi raķetes  startam. Tā jau ir otrā, kuru kopīgiem spēkiem uzbūvējuši RTU studenti un vidusskolēni. Raķešu konstruktora Andreja Puķīša un Latvijas Kosmosa industrijas asociācijas prezidenta Paula Irbina vadībā jaunieši uzlaboja iepriekšējo konstrukciju un izpletņu sistēmu. Jaunie raķešu būvētāji zināšanas papildināja arī Eiropas Kosmosa aģentūras kursos.

Raķetes tapa deviņu mēnešu laikā. Katram bija sava atbildības joma. Aija Monika Vainiņa izstrādāja programmatūru lidojuma datoram. 

"Lidojums ir vienīgais, kā pārbaudīt, vai visas sistēmas strādā. Paši taisījām korpusu, izstrādājām dizainu, šuvām izpletni. Paši taisījām elektroniskās plāksnes un lodējām tās. Viss, kas ir raķetē, ir mūsu, izņemot motoru. Motors ir pirkts," stāstīja Vainiņa.

Izpletņi bija Mārtiņa Čaunes pārziņā. "Šis ir galvenais izpletnis, tas paredzēts, lai raķeti nobremzētu un nolaistu," viņš sacīja.

Raķete nosaukta par Svīri. Un tā savu nosaukumu attaisnojusi. Lidojuma laikā raķete pārsniedza 1,9 km augstumu un lidoja ar ātrumu ap 1000 km stundā. Raķete veiksmīgi piezemējās. Un to var izmantot atkārtoti.

Komandas nākamais mērķis – projektēt un uzbūvēt raķeti ar  kontroles elementiem, lai startētu sacensībās Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti