Panorāma

Panorāma

Panorāma

Dodiet ceļu operatīvajam transportam!

Rīgas svētkus bauda arī viesi no citām pilsētām

Rīgas svētku apmeklētāji novērtē jauno Mežaparka estrādi; viesi braukuši no malu malām

Par spīti koronavīrusa ierobežojumu mainītajai lietu kārtībai, Rīga šovasar neseko vairāku citu pilsētu pēdās un savus pilsētas svētkus nav atcēlusi. Tiesa gan, svētku programma šogad ir mazāk apjomīga un bez ierastajiem masu pasākumiem Daugavmalā. Aktivitātes lielākoties notika pilsētas apkaimēs - tostarp jaunajā Mežaparka estrādē.

Rīgas svētki šodien turpināja norisināties gan uz ūdens, gan gaisā, gan pilsētvidē. Rīgas kauss burāšanā, Krastu mačs basketbolā, aviošovs Spilves lidlaukā, daudzi tirdziņi un citi pasākumi. Izvēle, ko šodien apmeklēt, bija ļoti plaša. Un daudzi atzina, ka tieši svētku dēļ arī šodien braukuši uz Rīgu.

Rīgā, Neatkarības laukumā, šodien vairāk bija dzirdama latgaliešu valoda. Svētku ietvaros šurp sabraukuši amatnieki un daiļamata meistari no visas Latgales. Latgales plānošanas reģiona pārstāvji cer ieinteresēt Rīgas svētku apmeklētājus atlikušo vasaru veltīt Latgales apceļošanai.

Lauku labumi, zāļu tējas, koka dēlīši ar asprātīgiem uzrakstiem – izvēle pie amatniekiem ir plaša. Tims, tūrists no Vācijas, svētkos iegādājās tējas krūzi, ko vedīs kaimiņiem: “Viņi pieskata mūsu māju un dārzu, un šī būs paldies dāvana. Un šī krūze atgādina tos daudzos augus, ko redzējām, kad Latviju izbraucām ar  velosipēdu!”

Tikmēr citiem tieši Rīgas svētki bijis iemesls doties uz Rīgu. Svētku viešņa Madoniere Maija Zosāre atzīst, ka svētki viņai sagādājuši daudz pārsteigumu.

Rīgas svētku apmeklētāji novērtē jauno Mežaparka estrādiMāra Rozenberga

  Līdz ar Rīgas svētkiem vērtējumam pirmo reizi kļuva pieejama jaunā Mežaparka estrāde.Nacionālā teātra dziedošo aktieru apvienība “Greizais ratiņš” pirmie ieskandināja tās skatuvi. Šī bija arī pirmā reize, kad estrādes jauno skatuvi varēja izstaigāt arī apmeklētāji. Karstajā dienā galvenais magnēts bija jaunā ūdens izsmidzināšanas sistēma, kas domāta koristu veldzei. Latvijas Radio uzrunāto apmeklētāju vidū iespaids par redzēto bija diezgan vienprātīgi pozitīvs.

  “Jaunajā estrādē esmu pirmoreiz. Iespaidi vispār ļoti labi. Patīk tas gaišums, svaigums,” teica Kristīne, kura pati ar kori piedalījusies iepriekšējos dziesmu svētkos.

  “Es regulāri vēroju, kā būvē. Braucām ar riteņiem, skatījāmies. Mums ir pat vesels albums – kā jauca nost, kā sāka būvēt. Skaista vieta! Tagad šeit ir brīnišķīgi, man ļoti patīk. Žēl, ka viena atnācu, pārējie netika,” stāstīja Aina.

  “Netīšām atbraucām. Ar bērniem no Zoodārza braucām. Nu, forši! Esam sajūsmā. Nē, nu, tiešām labi,” smējās Valērijs.

  “Teikšu godīgi, man šis uzstādījums laikam patīk labāk. Vecā estrāde ļoti prasījās pēc uzlabojumiem. Par to runāja, kopš es dziedāju skolas korī. Beidzot tas ir sagaidīts,” priecīgi teica Ilze ar ilggadēju koristes pieredzi.

  Vīrusa ierobežojumi paredz, ka arī plašajā estrādes teritorijā kā publiskā pasākumā vienlaikus drīkst atrasties tikai trīs tūkstoši cilvēku. Pie ieejas vārtiem apsargi pirmajā pusotrā stundā bija saskaitījuši apmēram tūkstoti. Bet koncerti estrādē turpināsies līdz astoņiem vakarā, un var gadīties, ka kādā brīdī gribētājiem nāksies arī uzgaidīt.

  Pašvaldības policija pagaidām Rīgas svētku norisi raksturo kā kopumā mierīgu ar atsevišķiem pārkāpumiem aviācijas svētkos Spilves lidostā, stāstīja policijas runasvīrs Toms Sadovskis.

  “Tur, kā jau lielos pasākumos, bija pieteikuši dalību arī dažādi komersanti, kas apmeklētājiem piedāvā savus izklaides veidus. Un starp dažiem no tiem mēs novērojām, ka viņi savus klientus ne uzskaita, ne uzrauga, un vienā brīdī bija sākusies pārāk liela drūzmēšanās. Bet pašlaik šie pārkāpumi ir novērsti,” pauda Sadovskis.

  Rīgas svētki turpināsies arī svētdien ar izstādēm, koncertiem un sportiskām aktivitātēm - Rīgas triatlonu, Rīgas kausu burāšanā, “Krastu maču” un citiem pasākumiem. Likumsargi atgādina – uz svētkiem nedoties ar sliktu pašsajūtu un izvairīties no cilvēku pūļiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti