Rīgas Stradiņa universitāte kļūst arī par Vidzemes slimnīcas līdzīpašnieci

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) kļuvusi arī par SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu turētāju, informēja augstskolas mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Augstskola jau ir kapitāldaļu turētāja Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā un pērn kļuvusi arī par vienu no Vidzemes slimnīcas kapitāldaļu turētājām.  

"Firmas.lv" dati liecina, ka, par līdzīpašnieci kļūstot RSU, samazinājies abām pārējām līdzīpašniecēm – Valmieras domei un Valkas novada domei – piederošo kapitāldaļu procentuālais daudzums. Tagad Valmieras domei pieder 74,07% kapitāldaļu, Valkas novada vietvarai 25,03%, bet RSU – 0,9%, vēsta LETA. RSU par 0,9% kapitāldaļu samaksājusi 96 000 eiro – augstskolai pieder kopumā 96 000 kapitāldaļas, vienas daļas vērtība ir viens eiro, informēja augstskolā. 

"Augstskolas sadarbībā ar reģionālajām ārstniecības iestādēm ieguvējas ir abas puses.

Medicīnas studentiem un rezidentiem ir plašas iespējas nostiprināt praktiskās iemaņas un sadarbībā ar reģionu mediķiem bagātināt arī teorētiskās zināšanas veselības aprūpē, bet reģionu slimnīcām šī studentu un rezidentu plūsma risina cilvēkresursu problēmu.

Vienlaikus mēs iegūstam uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, no kā ieguvējs ir pacients," uzsver RSU veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs.

Gediņa norādija, ka medicīnas studenti reģionu slimnīcās nokļūst vai nu prakses rotāciju ietvaros, kas ir jau ierasts formāts, vai arī lai apgūtu veselu studiju kursu. Nākamajā akadēmiskajā gadā nedēļu garas prakses Vidzemes slimnīcā studenti izies virknē specialitāšu, tostarp neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā, anestezioloģijā, pediatrijā, neiroloģijā, terapijā, ķirurģijā un citās.

Vienlaikus tiks īstenoti klīnikā bāzētie studiju kursi. Šajā akadēmiskajā gadā kursu "Ķirurģisko slimību ārstēšana un diagnostika" Valmierā apguva RSU 6. studiju gada studenti, bet kursu "Anestezioloģija un intensīvā terapija" – 5. studiju gada studenti. Martā un aprīlī šos kursus apgūs nākamās studentu grupas. Kopā līdz šim slimnīcā šādi mācījušies aptuveni 70 studenti.

"Otrs sadarbības veids, ko stiprinās ciešās RSU saiknes ar Vidzemes slimnīcu, ir rezidentu līgumi. 2016. gadā kopumā vien četri RSU rezidenti bija noslēguši sadarbības līgumus ar reģionālajām ārstniecības iestādēm, bet patlaban tādu ir vairāk nekā 170," piebilda RSU pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti