Rīgas sociālie darbinieki saņems piemaksas par darbu Covid-19 krīzes laikā

Par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 izplatību Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestāžu un Rīgas bāriņtiesas darbinieki saņems piemaksas.

To paredz piektdien, 17. aprīlī, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas sēdē pieņemtais lēmums, līdzekļi piemaksām tiks piešķirti no Rezerves fonda, paziņojumā medijiem informēja pašvaldība.

Piemaksas tiks noteiktas par laika periodu no 1. aprīļa līdz 31. maijam. To lielums būs vidēji 20 % apmērā no mēnešalgas darbiniekiem, kas iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā.

Savukārt piemaksas līdz 60 % no mēnešalgas saņems darbinieki, kuri tiešā saskarsmē nodarbojas ar Covid-19 slimnieku un Covid-19 infekcijas slimības kontaktpersonu apkalpošanu.

Piemaksu nodrošināšanai Rīgas sociālās aprūpes centram „Mežciems” piešķirs 41 063 eiro, Rīgas sociālās aprūpes centram „Gaiļezers” - 62 384 eiro, Rīgas sociālās aprūpes centram „Stella maris” - 43 626 eiro, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centram - 91 440 eiro, Rīgas patversmei - 24 703 eiro, Rīgas Sociālajam dienestam - 133 789 eiro un Rīgas bāriņtiesai - 64 675 eiro.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti