Dienas ziņas

Sarkandaugavas pārvadam – gala eksāmens

Dienas ziņas

Rīgā notiks militārās mācības

Rīgā ēdināšanas taloni saglabāsies līdz rudens brīvlaikam

Rīgas skolu ēdināšanas sistēmā nav reģistrējusies ceturtā daļa skolēnu

Talonu sistēma apmaiņā pret siltām pusdienām Rīgas skolās, visticamāk, tiks izmantota līdz pat šī mēneša beigām, informēja atbildīgās amatpersonas. Un tas nozīmē, ka, lai gan pirmā nedēļa ar līdzmaksājumu par pusdienām drīz būs aizvadīta, neērtības vēl būs jāpiecieš. Līdz šim ēdināšanas sistēmā nav reģistrējusies ceturtā daļa skolēnu, vairākiem vecākiem nauda par ēdināšanu esot noņemta dubultā, ko vakar esot izdevies novērst, tai pašā laikā turpinās darbs pie citu tehnisko problēmu risināšanas.

Kopš pirmdienas daļai skolēnu Rīgā brīvpusdienas vairs nepienākas, tāpat arī bērnudārzos. Un, lai turpmāk varētu baudīt siltu maltīti, visiem bērniem jābūt reģistrētiem vienotā sistēmā, kurā vecāki var samaksāt, bet ēdinātāji – redzēt un rēķināties ar to, cik daudz maltītes pagatavot. Līdz šodienai platformā vēl nav piereģistrēta ceturtā daļa bērnu. Un kā zināt – kuram dot ēdienu, bet kuram – ne?

Rīgas 49. vidusskolā visu šo nedēļu ēdināšana tiek uzraudzīta ar speciāliem taloniem, ko skolēni, dodoties uz ēdnīcu, nodod skolas medmāsai.

Izskatās, ka šāda kārtība būs spēkā vēl kādu laiku. Jo vien nākamnedēļ – izmēģinājuma kārtā – atsevišķās skolās sāks testēt elektronisko sistēmu.

49. vidusskolā skolēnu skaits, kas ēd pusdienas, tikai mazliet sarucis.

"Ir klases, kur ir mazāk skolēnu, tas attiecas uz vidusskolu. Bet principā nav nekāda būtiska krituma. Taloni apgrūtina mūsu darbu tādējādi, ka mēs tērējam laiku, lai šos talonus izdalītu un kontrolētu, kam viņus atdot un kam ne. Klašu audzinātāji šajā procesā ir iesaistīti, un es ļoti ceru, ka tas nebūs ilgi," stāstīja Rīgas 49. vidusskolas direktors Imants Mednis.

Rīgas domē gan informēja, ka šāda kārtība varētu saglabāties līdz pat rudens brīvlaikam, kas gaidāms šī mēneša beigās. Vai ceturtdaļa skolēnu vispār atbirst no ēdināšanas sistēmas? Atbildīgie cer un sprieda, ka ne. Arī pilnīgā brīvpusdienu režīmā visi pusdienas neēda.

"Tā dinamika liecina, ka šī starpība nebūs nemaz tik liela. Šobrīd mēs novērojam, ka ir situācijas, kad vecāks pie mums vēršas un saka – "es šobrīd līgumu neslēgšu, bet vēlos slēgt, piemēram, ar 1. novembri"," stāstīja Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis Jānis Meija.

Naudu no valsts saņems vien par tiem bērniem, kas tiks ēdināti.

"Par to, ka bērns ir ēdis un par šo ēšanas faktu tiek veikta apmaksa. Citā veidā šis jautājums netiek administrēts. (..) Mēs apmaksājam tikai visu atbilstoši faktiskajai situācijai," noteica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Aizķeršanās šonedēļ bijušas daudzas. Gan sistēmā, gan ar taloniem. Ēdinātāji atzīst, ka ir skolēni, kas palikuši bez pusdienām un šādas problēmas esot izdevies novērst.

Platformas izstrādātāju pārstāvis Imants Felsbergs atzina, ka bijušas situācijas, kad vecākiem par vienu un to pašu maltīti nauda noņemta dubultā. Šie vecāku konti esot identificēti un līdz rītdienas beigām viņiem sola naudu atdot.

Platformas izstrādātāju pārstāvis Imants Felsbergs
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

"Pirmdien un otrdien virknei vecāku bija šie dubultie maksājumi, bet tā principā bija tehniska kļūda, ko mēs trešdien no paša rīta atrisinājām, un vairāk tas nav noticis un nenotiks, tas vairs nebūs iespējams. Mēs zinām visus šos gadījumus, mēs tos atlasījām un līdz pirmdienai visiem tiks atceltas dubultās transakcijas. Priekš tā [vecākiem] nekas nebūs jādara. Ja tas nebūs pirmdien izdarīts, tad droši vien ar mums pirmdien jāsazinās, bet nedomāju, ka tāda situācija varētu turpināties," teica Felsbergs.

Platformas izstrādātāju pārstāvis Imants Felsbergs
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Tikmēr šī nav vienīgā maksāšanas problēma, ar kuru nav apmierināti bērnu vecāki. Secināts, ka par maltītēm jāpārskaita nauda uz maksājuma kontu Lietuvā. Par to ir komisijas nauda – vairumam 36 centi par maksājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti