Rīgas skolēnu e-taloni pārtaps par skolēnu apliecībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas dome nākamnedēļ lems, ka skolēna elektroniskajai kartei, kas līdz šim lielākoties izmantota galvaspilsētas sabiedriskajā transportā kā e-talons, būs skolēna apliecības statuss. Tādējādi rīdziniekiem un tiem, kas Rīgā tikai mācās, būs ērtāk tikt pie pašvaldības un tās sabiedroto sniegtajām priekšrocībām. Turklāt atšķirībā no papīra apliecības viedkarte arī ļaušot uzreiz, tiklīdz skolēns zaudējis tādas tiesības, piekļuvi visiem labumiem bloķēt. 

Skolēna e-karte Rīgā nav jaunums. Līdz šim ar personalizēto viedkarti, kas nav obligāta, varēja braukt sabiedriskajā transportā un dažās skolās norēķināties par pusdienām. Pirms pusgada Rīga sāka eksperimentu, lai izvērtētu, vai šai kartei nākotnē varētu noteikt arī skolēna apliecības statusu. Viena no pilotskolām ir pamatskola «Rīdze». Tur karte ir arī palīgs, gādājot par skolēnu drošību, stāsta direktore Antra Žukovska.

«Kopš 1. septembra e-talonu, ko tagad sauks par e-karti, izmantojam kā ieejas karti. Katrs skolēns pie ieejas to reģistrē, lai varam izkontrolēt un lai skolā neienāk neviens svešs cilvēks. Otrkārt, kopš februāra to kā naudas maku, kā kredītkarti var izmantot ēdnīcā - vecāks uz karti pārskaita noteiktu naudas summu, ar ko bērns var norēķināties. Arī mana meita izmanto šo e-karti, un es zinu, ka mans bērns jūtas droši,» skaidro Žukovska.

No pamatskolas «Rīdze» 536 skolēnu vecākiem par labu e-kartei nosliekušies gan mazāk par pusi - aptuveni divi simti. Direktore Antra Žukovska atzīst - kartes izmantošana ir brīvprātīga. Skolā var tikt, arī vēršoties pie sarga, savukārt par maltīti iespējams samaksāt ar skaidru naudu.

Saglabāt brīvprātības principu paredzēts arī Rīgas domes plānos, e-karti nosakot kā skolēnu apliecību. «Atlaides, kas pienākas skolēnu apliecības uzrādītājiem, darbosies arī muzejos, zoodārzā un tā tālāk. Turklāt elektroniskajai kartei vairākas opcijas var bloķēt, piemēram, ja pārvācies uz citu dzīvesvietu,» viedkartes ieviešanas mērķus skaidro Rīgas pašvaldības Izglītības departamenta pārstāve Indra Vilde.

Skolēnu e-karti tāpat kā līdz šim administrēs pašvaldības kapitālsabiedrība «Rīgas satiksme». To saņemt un izmantot varēs ne tikai Rīgas skolēni, bet arī tie, kas dzīvo citur un mācās Rīgā vai dzīvo Rīgā, bet zinības apgūst citviet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti