Dienas ziņas

Ar atjaunojamo enerģiju paplašinās uzņēmējdarbību

Dienas ziņas

Valsts prezidents talko Skrundas novadā

Skolēni dodas koncertēt uz Sibīriju

Rīgas skolēni dodas koncertēt uz Sibīriju

“Daudz laimes valsts simtgadē latviešiem svešzemē” – ar tādu vēlējumu Rīgas 45. vidusskolas skolēni devušies uz Sibīriju. Viņi sagatavojuši koncertprogrammu, lai parādītu daļu latviešu kultūras tur dzīvojošajiem. Skolas direktors Tālis Veismanis, kurš Sibīrijā pavadījis agru bērnību, ar skolēniem kopā atklās arī piemiņas plāksni viņa dzimtajā sādžā.

Sibīrijā dzimušais Rīgas 45. vidusskolas direktors Tālis Veismanis kopā ar dvīņubrāli savā dzimtajā vietā atgriezās pirms pieciem gadiem ar fonda “Sibīrijas bērni” starpniecību. Bet tagad, Latvijas simtgadē, viņš noorganizējis braucienu uz Sibīriju saviem skolēniem un norāda, ka tas ir vislabākais veids, kā bērnus iepazīstināt ar šo skarbo Latvijas vēstures lappusi, savukārt tālumā dzīvojošos – ar latviešu kultūru.

“Es domāju, ka mēs par maz runājam, un, ja runājam, tad tā ne visai," saka skolas direktors. "Es domāju, ka redzēt, dzirdēt un sajust arī to krievu mentalitāti... Un mūs tur ļoti, ļoti gaida, ticiet man. Es vienmēr smejos – mani Sibīrijas radi mani tur gaida, un tāpat arī bērnus.” 

Reģistrācijai lidostā gatavojas gandrīz 80 cilvēku. Visiem vienoti stila elementi – sarkanbaltas cepurītes un šalles ar latvju rakstiem. Jauniešiem līdzi ceļojumu somas, instrumenti, kā arī rūpīgi iepakoti uzstāšanās tērpi. Lielajā burzmā skolotājas dala pases un citus dokumentus, piekodinot, lai nepazaudē, citādi nāksies palikt Maskavā.

Skolēni Krasnojarskā ieradīsies tieši uz latviešu kultūras dienām. Ar priekšnesumiem uzstāsies skolas koris, vokāli instrumentālais ansamblis, divi deju kolektīvi. Finansiāli atbalstījusi Rīgas dome. Gatavošanās bijusi liela.

“Mūsu programma sastāv no divām daļām. Pirmajā daļā mēs atspoguļosim gan latviešu tautas dejas, gan latviešu tautas dziesmas, tātad latviešu kultūru," saka Rīgas 45. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Baiba Neimane. "Ņemot vērā, ka mums ir skola ar roka un džeza mūzikas virzienu, tad otrā daļa būs tādās mazliet jautrākās skaņās. Un noslēgumā atkal atgriezīsimies pie mūsu pašu skaņdarbiem.”

Koncerti notiks ne tikai Krasnojarskā, bet arī Kanskā, Abanā, Početā. Lai gan jaunieši iepriekš šajās vietās nav bijuši, dažām sestās klases skolniecēm pirms došanās tālajā ceļā jau ir izveidojies priekšstats, kā Sibīrijā varētu izskatīties.

"Līdzīgi, kā pie mums.. liekas, ka tur ir ļoti vēsi.. tur ir ļoti skaisti dabas skati," saka 6. klases skolniecs Linda un Marta. Viņas ir dzirdējušas Sibīrijas vārdu arī Latvijas vēstures kontekstā, tāpēc vēlas to redzēt savām acīm.

Jaunieši koncertēs un iepazīsies ar dzīvi Sibīrijā līdz pat 4. maijam – Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt