Rīgas skolās uztrauc skolēnu plūsmas organizēšana, novados - transports un interneta pieejamība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Mazāk nekā divas nedēļas pirms jaunā mācību gada Latvijas skolās vēl aktīvi diskutē par to, kā organizēt mācību procesu un paralēli ieviest jauno kompetenču pieeju. Rīgā lielākais izaicinājums ir saplānot skolēnu plūsmas, mazinot inficēšanās risku. Tikmēr mazākos novados plāno mācības klātienē, jo satraucas par tehnoloģiju un interneta pieejamību skolēnu vidū. Lauku skolās vēl viens izaicinājums ir transports – bieži vien liela daļa skolēnu no rīta brauc kopā vienā autobusā. 

Rīgas skolās uztrauc skolēnu plūsmas organizēšana, novados - transports un interneta pieejamība
00:00 / 03:00
Lejuplādēt

Jaunais mācību gads skolās nāk ar īpašiem izaicinājumiem – mācību process jāplāno tā, lai mazinātu Covid-19 izplatīšanās riskus, un paralēli 1., 4., 7.un 10. klasē jāievieš kompetenču pieeja. Līdz ar to gan mazajās, gan lielajās skolās aktīvi diskutē par to, kā jauno kārtību efektīvāk ieviest.

"Manuprāt, tas būtiskākais izaicinājums ir saplānot no septembra darbu tā, lai būtu pēc iespējas mazāki epidemioloģiskie riski, kā skolēnu plūsmas tiek regulētas – tas nozīmē, ka 7. - 12. klašu grupā jāmeklē risinājumi par daļēji attālinātu mācīšanu. Un šeit vienas receptes nav visām skolām," komentēja Rīgas pilsētas izglītības pārvaldes vadītājs Ivars Balamovskis.

Pēc viņa teiktā, ļoti būtiski ir visus lēmumus pieņemt ātri. Rīgas skolās pārsvarā izvēlēts Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātais plāns B – daļēji attālinātas mācības.

Tikmēr Saldus novadā izvēlēts plāns A – skolās mācības atsāksies klātienē. Ja situācija valstī pasliktināsies, tikai tad pāries uz daļēji attālinātām mācībām.

Tomēr vislielākās bažas sagādā kompetenču pieejas ieviešana.

"Mazliet satrauc, kā aizies jaunais mācību saturs 1., 4., 7.un 10. klasē. Bet es domāju, ka mums ir diezgan profesionāli skolotāji, kas daudz ir mācījušies, jo kursu piedāvājums ir ļoti liels. Esam visu apzinājuši. Domāju, ka uzsāksim mierīgi," sacīja Saldus novada Izglītības pārvaldes metodiskā darba speciāliste Džineta Rubule.

Pedagogus Saldus novadā satrauc arī iespējamā pāreja uz attālinātām mācībām, jo ne visur novadā ir laba interneta pieejamība. Par to, kā organizēt skolēnu plūsmu, izglītības iestādes vēl lems. Visticamāk, starpbrīži nenotiks visiem reizē.

Arī Daugavpils novadā plāno mācīties klātienē. 

"Lielāko uztraukumu rada skolēnu pārvadājumi, jo autobusā pārvietosies skolēni no dažādām klasēm un pat dažādām skolām. Un tur mēs nevaram ieviest nekādu īpašo kārtību, zinot, ka autobusi ir piepildīti, vietas tukšas nepaliek, bērni visi tur ir tā, kā ir. Redzēsim, risināsim. Varbūt viens no ieteikumiem ir, ka varētu izmantot sejas maskas," stāstīja Daugavpils novada izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska.

Visos autobusos plāno nodrošināt roku dezinfekcijas līdzekļus. Skaidrības par to, kurā brīdī pāriet uz attālinātām mācībām pilnībā, vēl nav. Tādā situācijā visām skolām ieteicams sazināties ar Slimību profilakses un kontroles centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti