Savukārt 7.–12. klašu skolēni mācības klātienē atsāks pēc valsts svētku brīvdienām 22. novembrī. Ņemot vērā to, ka 18. un 19. novembris arī ir brīvdienas, testēšanas procesu šo klašu audzēkņiem varētu nodrošināt 22. novembrī uz vietas skolā, kur ar ātro antigēnu testu izglītojamie un skolu darbinieki varēs pārbaudīt, vai nav inficēti ar Covid-19.
Attālinātu mācību laikā skolēniem pienākas pārtikas pakas, kas tiks arī nodrošinātas. Par testēšanas kārtību un pārtikas paku saņemšanu skola informēs skolēnu vecākus.
Krastiņš skaidroja, ka ceturtdien vairāku 4.–6. klašu audzēkņu vecāki saņēmuši ziņu, ka vēl nākamnedēļ viņu atvasēm mācības notiks attālināti, un, lai arī Rīgas pašvaldība uzskatīja, ka "īsajā nedēļā", kad mācības notiks trīs dienas, varētu paturpināt izglītošanos attālināti visiem, sākot no 4. klases, tomēr normatīvā regulējuma dēļ tas neesot bijis iespējams.
Līdz šim klātienes mācības notikušas 1.–3. klasē, un patlaban Rīgas pašvaldībā Covid-19 vīrusa gadījumi konstatēti 27 skolās, 24 bērnudārzos, kā arī piecās mākslas skolās.
Krastiņš informēja, ka kopumā no 7,5 tūkstošiem pedagogu 15. novembrī 235 nebūs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, un šī iemesla dēļ ir radušās 37 situācijas, kad skolām nav izdevies atrast veidus, kā nodrošināt, lai neciestu mācību process. Savukārt pārējos gadījumos ir izdevies atrisināt pedagogu trūkumu.
Krastiņš uzsvēra, ka tās ir 37 situācijas, nevis 37 izglītības iestādes. Viņš norādīja, ka tās tiks risinātas individuāli.
No 15. novembra, kad valstī beidzas Covid-19 izplatības dēļ ieviestā mājsēde, "Rīgas satiksme" atjaunos pašvaldības dotētās braukšanas maksas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā gan visiem skolu un arodskolu audzēkņiem, gan arī izglītības iestāžu darbiniekiem, kuriem ir Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts.
Pilngadīgajām personām bez Covid-19 sertifikāta braukšanas biļete būs jāpērk par pilnu cenu un viņu personalizētie e-taloni, kuros ir paredzēta braukšanas maksas atlaide, vairs nedarbosies.
IZM: Neatbalstīsim patvaļu noteikumu interpretācijā
Savukārt Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) ar preses paziņojuma starpniecību vēstīja, ka neatbalsta "pašvaldību patvaļu spēkā esošo noteikumu interpretācijā".
"Skolēniem ir jāmācās klātienē un, tikai objektīvi pamatojot, var būt pieļaujamas kādas izņēmuma atkāpes. Laikā, kad skolēni, vecāki un izglītības iestādes jau tā dzīvo paaugstināta stresa apstākļos, ir nepieņemami dažas dienas pirms plānotās atgriešanās klātienes mācībās pieņemt lēmumus par attālināta izglītības procesa īstenošanu,” norādīja Muižniece.
Ministrijā arī atgādināja, ka lēmums par attālinātām mācībām jāpieņem katras izglītības iestādes vadītājam, savukārt izglītības iestādes dibinātājam ir jāpieņem lēmums par tā saskaņošanu. Dibinātajam, proti, pašvaldībām nav tiesību lemt par attālināto mācību noteikšanu visās tās dibinātajās izglītības iestādēs kopumā.
Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) norādīja, ka ārkārtējās situācijas laikā līdz 11. janvārim izglītības iestāde var mācību procesu īstenot attālināti arī pēc rotācijas principa, kad ne vairāk kā piecas darba dienas mēnesī 7.–12.klases audzēkņi var mācīties attālināti, taču šī iespēja paredzēta, lai skolas izvairītos no dažādu klašu plūsmu pārklāšanās, bet nevis pārietu attālinātājā režīmā visās šajās klašu grupās. Rotācijas principu nepiemēro 1.–6.klases izglītojamiem.
Savukārt Rīgas domē LSM.lv sacīja, ka Ministru kabineta noteikumi atļauj 7.–12. klasei noteikt attālinātās mācības rotācijas kārtībā, tāpēc tas, par ko galvaspilsētas pašvaldība piektdien, 12. novembrī, informēja preses konferencē un ar preses paziņojuma starpniecību, tiks īstenots.
KONTEKSTS:
Covid-19 augstās izplatības dēļ valdība bija noteikusi tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi, laika posmā no 21. oktobra līdz 14. novembrim paredzot pagarinātu brīvlaiku, kā arī attālinātās mācības pēc brīvlaika audzēkņiem no 4. līdz 12. klasei. Pirmo klašu skolēni pēc brīvlaika beigām no 1. novembra mācījušies klātienē.