Panorāma

Eiropā pamazām atver iekšējās robežas

Panorāma

Jūrmalā 15 kg paka katram daudzbērnu ģimenes bērnam

Par 1. klasi jāatbild 10 dienu laikā!

Rīgas skolas jau sākušas komplektēt 1. klases

Rīgas skolas jau ir saņēmušas to bērnu sarakstus, kuri 1. septembrī sāks mācības 1. klasē, un sākušas komplektēt klases. Taču no šā gada vecāku rīcībā ir tikai desmit kalendārās, ne vairs 15 darba dienas, kuru laikā jāapstiprina skolai, ka bērns to apmeklēs. Ja vecāki desmit dienu laikā atbildi nesniegs, vieta tiks anulēta un būs kārta sarakstā nākamajam bērnam.

Tāpat kā visās citās, arī Āgenskalna sākumskolā valda klusums. Taču direktores kabinetā telefons zvana skaļi un uzstājīgi. Tie ir vecāki. Daudziem ir uztraukums par to, vai viņa bērns ir to skaitā, ko šoruden uzņems.

Skolā 1. klasē uzņems 78 bērnus. Pieteikti ir 193. Skaidrs, ka visi netiks. Bet ļoti būtiski nepalaist garām bērna vietu arī jauno noteikumu dēļ. Līdz šim vecāki varēja skolai atbildēt 15 kalendāro darba dienu laikā. Nu atbilde pēc uzaicinājuma jāsniedz 10 dienās, brīvdienas ieskaitot.

"Šogad tās ir 10 kalendārās dienas pēc 1. jūnija, kad jūs saņemsiet e-pastā vai pastā parakstītas vēstules. Ja 10 dienu laikā nebūsiet to izdarījuši, jūsu iesniegums tiek anulēts. Un rinda pavirzās uz augšu," sacīja Āgenskalna sākumskolas direktore Ināra Kaķīte.

Daudzi vecāki bērnus pieteikuši vairākās skolās. Rekords, ko direktore redzējusi, ir septiņas dažādas skolas. Tāpēc vecākus aicina rakstīt arī atteikumu, ja ir skaidrs, ka šajā skolā nenāks. Prioritāte ir tiem, kuri apkaimē deklarēti no dzimšanas, un tiem, kam skolā jau mācās brāļi vai māsas. Šajā skolā vienu pirmo klasi šoruden var nokomplektēt tikai no mazajiem brāļiem un māsām. Taču būtiski elektroniski iesniegt iesniegumu.

"Mēs saprotam, ir ārkārtas situācija un skolu neapmeklēs, bet ir alternatīvas, elektroniski! Ka piekrīt bērna uzņemšanai 1. klasē," norāda Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta departamenta Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa.

Tāpat izglītības departamentā pieļauj, ka vīrusa laiks aizkavējis topošo skolēnu sagatavošanu. Ļoti daudzi ārkārtas situācijā dārziņu neapmeklēja un tikai šonedēļ atgriezušies grupās. "Covid-19 laiks būs ieviesis zināšanu pauzes, bet tur nu atbalstu sniegs izglītības iestāde un skatīsies katru gadījumu individuāli," atzīst Pēterkopa.

Parasti topošajiem pirmklasniekiem jeb pirmīšiem, kā viņus te skolā dēvē, jūnija sākumā notiek adaptācijas dienas. Āgenskalna sākumskolā cer, ka vismaz augustā izdosies šo laiku noorganizēt. "Ja viss būs labi, tad arī augustā mūsu skolā būs adaptācijas dienas. Ne vairāk kā trīs, lai var iepazīties ar audzinātājiem, ar klasesbiedriem un ar to, kas ir skola!" tā Kaķīte.

Arī šogad priekšroka ir tiem bērniem, kuriem šogad paliek septiņi gadi. Sešgadniekus skolā ņems tikai tad, ja 1. klasēs paliks brīvas vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti