Sadaļas Sadaļas

Panorāma

A. Endziņš: šodien viss notiktu tāpat kā pirms 30 gadiem

Panorāma

Piesārņojošu darbību veicējiem jānodrošina tiešsaistes video

12. klašu skolēni ir gatavi eksāmeniem, uzskata skolas

Rīgas skolas: 12. klases skolēni eksāmeniem ir gatavi

12. klases centralizētajiem eksāmeniem visi ir gatavi, uzskata divu Rīgas skolu vadība, kas vielaikus noraida trīs 12. klašu skolnieču iepriekš izteikto kritiku par attālinātajām mācībām.

Trīs drosmīgas jaunietes. Tā var saukt Paulu Bišu, Patrīciju Bajāri un Elizabeti Lūsi, kas pirmdien, 27. aprīlī, Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" stāstīja par savām bažām, gaidot vidusskolas eksāmenus. Nedrošība par saviem spēkiem saistīta ar konsultāciju trūkumu un tāpat pārāk daudz laika prasot daudzie mācību priekšmeti, kuros eksāmeni nav obligāti.

Komentējot jauniešu teikto, Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks vakar norādīja, ka skolēnu sagatavošana eksāmeniem arī attālinātā veidā ir pašu skolu atbildība. Skolas pārmetumus noraida.

"Skolēniem būtu jāmācās visus trīs gadus, un patiesībā pēdējā mēnesī vai ceturksnī sagrābt neko ļoti daudz nevar. Par šī gada situāciju – tā ir īpaša situācija, un par to sajūtu, es domāju, ka to rada neziņa – kad, kas un kā notiks," sacīja Rīgas 2. Valsts ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļevskis.

Vaicāts par to, vai tagad skolā varētu vairāk mācīt tieši tos mācību priekšmetus, kuros eksāmeni ir obligāti, direktors atbildēja, ka vēl līdz maija vidum mācīšot visu, lai var izlikt gala atzīmes.

Atsevišķu mācību priekšmetu īpatsvars 2. Valsts ģimnāzijā ir samazināts, bet atteikties pavisam no kādiem priekšmetiem gan neplāno.

"Mēs esam pārveidojuši stundu sarakstus, dalot priekšmetus blokos tā, lai vienā dienā nav astoņi vai septiņi mācību priekšmeti, bet lai skolēns varētu izpildīt prasības ilgākā laika posmā un tikt līdzi visam tam, ko skolotāji piedāvā," stāstīja Rīgas 2. Valsts ģimnāzijas direktors.

Arī fakultatīvu nodarbību skolā nav un nebūs, un ar to ir jāsamierinās.

Direktors aicināja skolēnus pašiem pārbaudīt savus spēkus, pildot iepriekšējo gadu eksāmenus VISC mājaslapā.

Tikmēr Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā, kurā mācās Paula un Patrīcija, kā skaidroja direktore Ineta Rudzīte, mācību dienu vispār vairs nesadalot stundās vai konsultācijās.

"Es nedomāju, ka viņām pietrūkst kaut kāds konkrēts fakultatīvs, jo skolotāji ir pieejami. Nu naktī es teiktu, ka nē, bet praktiski visu pārējo laiku. Viņi [skolēni] jūtas kā zaudētāji drusciņ, jo klātienē, protams, esot blakus skolotājam ikdienā, ir drusku cita mācīšanās," sacīja Rudzīte.

Tam, ka skolēni eksāmeniem nav gatavi, direktore nepiekrīt un uzskata, ka arī rezultāti būs labi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt