«Rīgas siltuma» klienti nesteidz pieslēgt apkuri – Rīgā siltumapgāde pieslēgta 400 ēkām

Pašlaik AS "Rīgas siltuma" apkure ir pieslēgta aptuveni 400 ēkām, kas ir 6% no kopējā ēku skaita. Tas ir mazāk nekā pērn. Vienlaikus "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) un "Rīgas siltums" vienojās par apkures sezonas savlaicīgu uzsākšanu, informēja uzņēmumi.

"Rīgas siltuma" dati liecina, ka klienti nesteidz pieslēgt apkuri. Apkure ir pieslēgta 6% no kopējā ēku skaita, un tas ir mazāk nekā pērn.

Vienlaikus norādīts, ka apkure tiks pieslēgta, balstoties uz ilgtermiņa laikapstākļu prognozēm, lai iedzīvotājiem nebūtu jāsalst, kā arī tāpēc, lai netiktu izmantotas māju elektriskās instalācijas sistēmām neatbilstošas jaudas elektroapsildes iekārtas.

Apkures pieslēgšana RNP apsaimniekotajās mājās aizņem nedēļu, tāpēc svarīgi apkuri namiem pieslēgt, pirms iestājas ilgstošs aukstums.

RNP arī norādīja, ka būtiska apkures sezonas uzsākšanas fāze ir visu māju apkures sistēmu stabilizācija, lai nodrošinātu, ka visi dzīvokļu īpašnieki saņem nepieciešamo apkures temperatūru. Šos darbus veic pēc apkures pieslēgšanas, un tas var ilgt līdz pat divām nedēļām. Arī tādēļ būtiski apkuri pieslēgt pirms ilgstoša aukstuma iestāšanās.

Vairumā RNP namu siltummezgli apkures sezonas uzsākšanai tehniski bija gatavi jau 1. septembrī. Remontdarbi turpinās atsevišķos siltummezglos, taču visi darbi tikšot pabeigti līdz apkures sezonas sākumam.

Šogad apkures sezonas beigās RNP klientu parāds par saņemto siltumenerģiju bija 3,6 miljoni eiro, liecina uzņēmuma sniegtā informācija, bet nu tas samazinājies līdz 0,8 miljoniem eiro.

Savukārt "Rīgas siltumam", kas 70% no Rīgai nepieciešamā siltuma iepērk, ir svarīgi savlaicīgi norēķināties ar enerģijas piegādātājiem, lai nodrošinātu nepārtrauktu un drošu siltumapgādi visā Rīgā.

Laikā no 1. septembra ne RNP, ne "Rīgas siltums" nepiemēros soda procentus kavētiem maksājumiem par komunālajiem pakalpojumiem, tādējādi atbalstot Rīgas iedzīvotājus, kuriem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma un krīzes situācijā varētu rasties grūtības apmaksāt komunālos rēķinus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti