«Rīgas satiksmes» nanoūdens lietā prokuratūra izsaka brīdinājumu Rīgas domei

Lai gan prokuratūrā aizvien notiek darbs pie tā dēvētās “Rīgas satiksmes” nanotehnoloģiju krimināllietas, kurā pie kriminālatbildības sauktas četras personas, prokurors saistībā ar šo lietu izteicis brīdinājumu Rīgas domei un pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” amatpersonām.

Prokuratūrā informēja, ka SIA “Rīgas satiksme” amatpersonu rīcībā ir konstatētas pazīmes, kas liecina par prettiesiskas darbības iespējamību uzņēmuma organizēto iepirkumu procedūrā – cenu aptaujas neatbilstību likumam, nenodrošinot prasības lietderīgi rīkoties ar uzņēmuma finanšu līdzekļiem

Tādēļ Rīgas domei, kuras uzņēmums ir SIA “Rīgas satiksme”, izteikts brīdinājums par turpmāku likuma pārkāpuma nepieļaujamību. 

Brīdinājumu 21.jūnijā izteicis Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors.

Prokurora iespēju izteikt brīdinājumu paredz Prokuratūras likums, un Latvijā publiski zināmi vairāki gadījumi, kad tas ir darīts.

Tā 2011.gadā toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) saņēmis prokurora brīdinājumu par disciplinārvaras neesamību attiecībā uz KNAB priekšnieku, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Savukārt 2016.gadā tika izteikts prokurora brīdinājums Tiesu administrācijai.

Brīdinājumā prokurors Rīgas domei norādīja normatīvos aktus, kuriem neatbilst iepirkumu procedūras, tostarp arī konkrētās krimināllietas kontekstā analizētās iepirkumu procedūras, un noteicis domei sniegt atbildes par pasākumiem pārkāpumu novēršanā.

Prokuratūrā arī norādīja, ka “Rīgas satiksmes” nanoūdens lietā tiek izvērtētas gan organizētās grupas dalībnieku darbības, gan arī SIA “Rīgas satiksme” amatpersonu – iepirkumu komisijas locekļu darbības iepirkumu procedūrās un SIA “Rīgas satiksme” rīkoto iepirkumu procedūru atbilstība publisko iepirkumu tiesiskajam regulējumam, nenodrošinot likuma prasības lietderīgi rīkoties ar uzņēmuma finanšu līdzekļiem.

KONTEKSTS:

Noslēdzot izmeklēšanu tā dēvētajā nanoūdens krimināllietā, Valsts policija secinājusi, ka lietā nodarīti 700 tūkstoš eiro zaudējumi “Rīgas satiksmei” un par to atbildīgas četras personas. Lietā atklājās krāpšana, iepērkot par nanotehnoloģisko ķīmiju uzdotas vielas transporta tīrīšanai, kuras tādas nemaz nebija.

Policijā norāda - pierādījumi liecina, ka, lai minētā prece tiktu pieņemta, tika viltotas preču pavadzīmes un produktu etiķetes. Pēc naudas līdzekļu izkrāpšanas veikta arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija.

Tikmēr “Rīgas satiksme”, kurai nodarīti zaudējumi šajā lietā, par cietušo pieteikties nesteidz.

2017.gada decembrī “Rīgas satiksmes” nanotehnoloģiju krimināllietā prokurors pie kriminālatbildības saucis četras personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti