Dienas ziņas

Izstrādā zīmolu Beverīnas novadam

Dienas ziņas

Labos E-veselības 50 kļūdas

M. Martinsons atbrīvots no apcietinājuma

«Rīgas satiksmes» lietā aizturēto Martinsonu atbrīvo no apcietinājuma pret pusmiljonu eiro drošības naudu

"Rīgas satiksmes" korupcijas lietā aizdomās turētais uzņēmējs Māris Martinsons trešdien, 3. aprīlī, atstāja ieslodzījuma vietu. Iepriekš tiesa noteica, ka viņu atbrīvos pret pusmiljona eiro lielu drošības naudu.  

Martinsons atradās apcietinājumā nepilnus četrus mēnešus - kopš pērnā gada 12. decembra. Līdzšinējie lūgumi par drošības līdzekļa maiņu tika noraidīti. Drošības līdzekļa maiņa Martinsonam prasīta arī janvārī, taču tika noraidīta.  

Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien, 2. aprīlī. apcietinājumu nolēma aizstāt ar drošības naudu. Turklāt drošības naudas iemaksātājam jāuzrāda legāla līdzekļu izcelsme.

Kurš iemaksāja drošības naudu, Martinsona pārstāvis neatklāj. Viņš vien atgādināja, ka aizstāvības pozīcija ir, ka izvirzītās aizdomas ir absolūti nepamatotas, jo viņu ieskatā pierādījumu vainai nav.

Martisona advokāts Didzis Vilemsons paziņojumā medijiem norāda, ka Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmums mainīt drošības līdzekli no apcietinājuma pret drošības naudu "ir likumsakarīgs solis, ņemot vērā, ka joprojām nav ticis precizēts, par kādiem tieši pārkāpumiem viņš bija aizturēts".  

Martinsona atbrīvošana ievilkās uz vairākām stundām. Martinsons gan inkriminēja, ko viņam īsti inkriminē.

Viņa advokāts gan sacīja, ka Martinsons savu vainu neatzīst: "Procesa virzītāja pieņēmums par to, ka persona ir izdarījusi, iespējams, noziedzīgu nodarījumu, mūsu ieskatā ir absolūti nepamatots. Tajos procesuālajos dokumentos, kas ir mums aizstāvjiem pieejams, nav norādīta neviena darbība, kas liecinātu, ka viņš būtu izdarījis noziedzīgu nodarījumu. (..) Šeit jau būtiski ir tas, ka šajā laika periodā no aizturēšanas brīža līdz šodienai procesa virzītājs ir kontaktējies ar Martinsonu dažas minūtes, pat neuzdodot nevienu jautājumu par lietas būtību, pat neuzdodot jautājumu, kas ir tīri loģisks, vai persona atzīst savu vainu, tādi jautājumi nav bijuši."

Šī ir otrā reize, kad Latvijas tiesu praksē tiek piemērota tik liela drošības nauda. Iepriekš šādā pat apmērā tā piemērota "Trasta komercbankas" likvidācijas lietā apsūdzētajam Mārim Sprūdam.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) decembra otrajā nedēļā pārsteidza ar sešām aizturēšanām, kas, kā vēlāk izrādījās, ir trīs "Rīgas satiksmes" daudzmiljonu iepirkumu lietā. Aizturēto vidū bija arī politiķiem pietuvinātais uzņēmējs Martinsons, kuram tiesa pērn decembra pirmajā pusē kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. 

Martinsona pārstāvis Vilemsons ne reizi vien tiesu iepriekš lūdza atcelt uzņēmējam piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu. Advokāts pauda viedokli, ka Martinsonam piemērotajam drošības līdzeklim apcietinājumam nav pamata, tāpēc iesniegta sūdzība Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

KNAB kriminālprocesu pērn rudenī sāka par Rīgas domes un "Rīgas satiksmes" amatpersonu kukuļošanu vairāk nekā 270 miljonu eiro vērtā tramvaju, trolejbusu un autobusu iepirkumā. Tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka KNAB tur aizdomās Martinsonu par kukuļos maksātās naudas legalizēšanas organizēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti