Pusdiena

Līdz gada beigām Saeimā iesniegs sabiedrības iniciatīvu par Kopdzīves likuma pieņemšanu

Pusdiena

Panākta vienošanās starp Lielbritāniju un EK par "Brexit" nosacījumiem

Izpaliek "Rīgas satiksmes" budžeta iztirzāšana domes Satiksmes komitejā

«Rīgas satiksmes» budžeta iztirzāšana domē izpaliek nepareizi izvēlētas komitejas dēļ

Rīgas domes opozīcijas deputātiem piektdien, 8.decembrī, tā arī neizdevās saņemt atbildes uz jautājumiem par „Rīgas satiksmei” nākamgad paredzētajiem 108 miljoniem eiro no pilsētas budžeta, jo deputāti esot sasaukuši nepareizās komitejas sēdi. Tādēļ “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” deputāti lēma opozīcijas pieteikto jautājumu neskatīt. Opozīcijas deputāti gan lēmumu sauc par pretlikumīgu un sola sūdzēties atbildīgajai ministrijai.

“Jūs esat ļoti labi visu izdarījuši, sasaucot šo sēdi, bet nepareizā komiteja – netrāpījāt,” ar šādu Rīgas mēra Nila Ušakova („Saskaņas”) skaidrojumu Rīgas domes valdošo partiju deputāti lēma slēgt opozīcijas sasaukto Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdi, kurā opozīcija prasīja skaidrojumus par „Rīgas satiksmei” nākamgad paredzētajiem 108 miljoniem eiro no Rīgas budžeta.

Uz sēdi „Rīgas satiksmes” pārstāvju vietā bija ieradies domes jurists Jānis Liepiņš, kurš stāstīja, ka finanšu plūsmu jautājumi ir jāskata Finanšu un administrācijas lietu komitejā. “Satiksmes komitejā tiek izskatīti sabiedriskā transporta un attīstības jautājumi, kas netiek izskatīti saistībā ar finansējumu. Satiksmes komiteja izskata jautājumus saistībā ar „Rīgas gaismas” aģentūru un Satiksmes departamentu,” skaidro Liepiņš.

“Man patiesībā trūkst vārdu. Tas bija galējs nekaunības un tiesiskā nihilisma paraugs,” situāciju raksturo opozīcijā esošās partijas „Latvijas attīstībai” līderis Juris Pūce.

Viņš ir pārliecināts, ka dome pārkāpusi likumu: “Pozīcijas vairākums vienkārši nobalsoja, ka mēs šo jautājumu neskatīsim. Turklāt pozīcijai nebija noteiktā kvoruma. Viņiem nebija vairākuma. Bet, tā kā pārējie deputāti nebalsoja par šo lēmumu, tika ieskaitīts, ka tas ir pieņemts.

Šis ir galēji nelikumīgi, un mēs noteikti vērsīsimies uzraugošajās institūcijās par to, ka Rīgas domes institūciju darbs nav atbilstošs likumam.”

Sūdzēties par domes darbu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai plāno arī “Vienotības” deputāts Vilnis Ķirsis. Viņš sēdē pauda pārliecību, ka pretlikumīgie lēmumi novedīs pie domes atlaišanas.

Atrunas par to, ka Rīgas satiksmes finanses neattiecas uz Satiksmes komiteju, Ķirsis sauc par absurdām: “Galu galā, kas tad ir dotācija, ja ne attīstības kaut kāds instruments, satiksmes politikas īstenošanas instruments? Ja jau arguments bija par finansēm, tad jau faktiski jebkas ir finanses. Arī mājokļa jautājumā, izglītību jautājumos ir finanses. Tad jau visas komitejas varētu nolikvidēt un atstāt vienu budžeta komiteju.”

Ķirsis sola ar kolēģiem apspriest iespēju sasaukt arī Finanšu komitejas sēdi, kurā izvērtēt apjomīgo dotāciju “Rīgas satiksmei”.

Tikmēr mērs Nils Ušakovs stāsta, ka pilsētas budžeta nauda ''Rīgas satiksmei'' vajadzīga, jo sabiedriskais transports ir arī sociāla funkcija. Viņš gan atzīst, ka uzņēmums varētu strādāt labāk: “Neviens uzņēmums ne tikai pie mums Rīgā vai Latvijā, vai kopumā Eiropā nav ideāls. Vienmēr ir, kur tiekties, lai padarītu uzņēmuma darbu efektīvāku, caurspīdīgāku un labāku. [..] Ja mēs runājam par dinamiku, tas viss notiek pareizā virzienā.”

Rīgas dome nākamā gada budžetu, ieskaitot 108 miljonu eiro lielo dotāciju “Rīgas satiksmei”, ārkārtas sēdē sāks skatīt 13.decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti