«Rīgas satiksmei» Covid-19 kompensācijai piešķir 2,3 miljonus eiro

Rīgas domes pagaidu administrācija piektdien dažādās ar Covid-19 saistītās kompensācijās pašvaldības uzņēmumiem un iestādēm piešķīra gandrīz 3 miljonus eiro.

Uzņēmumam "Rīgas satiksme" gan tiks būtiski mazāk par kompānijas prasītajiem vairāk nekā 3 miljoniem eiro. Pašvaldības uzņēmumam lēma piešķirt - 2,3 miljonus eiro.

Rīgas domes Finanšu departamenta direktors Uldis RakstiņšEdgars Kupčs

  ""Rīgas satiksme" ir veikusi arī pasākumus, lai ierobežotu izdevumus. Tas attiecās uz maksājumiem "Rīgas mikroautobusu satiksmei", kura šai laikā nekursēja. Un attiecīgi ir sagatavojusi priekšlikumu par līdzekļu piešķiršanu 3,1 miljonu eiro apmērā no rezervju fonda. Bet šeit ir svarīgi, ka Rīgas domes Finanšu departaments izvērtēja šo priekšlikumu.

  Tas uzskata, ka Rīgas pilsētas pašvaldībai ir pienākums segt tikai tos zaudējumus, kas ir saistīti ar pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu.

  Attiecībā uz negūtajiem ieņēmumiem no autostāvvietām, tas ir cita juridiska līguma ietvaros, un piesardzīgi rīkojoties ar nodokļu maksātāju naudu un izvērtējot šos aspektus, Rīgas domes Finanšu departaments aicina piešķirt 2 291 656 eiro no rezerves fonda Rīgas satiksmei zaudējumu segšanai par periodu no 13. marta līdz 30. aprīlim," pastāstīja Rīgas domes Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš.

  Rīgas domē informēja, ka "Rīgas satiksmei" ārkārtējās situācijas laikā būtiski samazinājās ieņēmumi no biļešu pārdošanas, jo pasažieru plūsma ierobežojumu dēļ nokritās par 75%. Tāpat būtiski samazinājās ieņēmumi no autostāvvietu pakalpojumiem.

  Papildu izmaksas radīja arī nepieciešamība dezinficēt transportlīdzekļus un nodrošināt transportu repatriācijas reisu pasažieriem. Lai kompensētu uzņēmuma zaudējumus no 13. marta līdz 30. aprīlim, tika piešķirti 2,3 miljoni eiro.

  Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ārkārtējās situācijas laikā bija pilnībā slēgts divus mēnešus, līdz ar to nebija ieņēmumu no ieejas biļešu pārdošanas, bet uzturēšanas izmaksas saglabājās. Negūto ieņēmumu kompensēšanai Rīgas domes pagaidu administrācija nolēma piešķirt zoodārzam 420 000 eiro.

  Rīgas domes pagaidu administrācija arī nolēma Labklājības departamentam un sociālās aprūpes iestādēm kompensēt dezinfekcijas līdzekļu iegādi un piešķirt līdzekļus piemaksām tiem darbiniekiem, kuriem darbs saistīts ar īpašu risku inficēties, tam atvēlot nedaudz vairāk nekā 70 000 eiro.

  Pēc piektdien veiktās naudas pārdales rezerves fondā atlikuši vēl aptuveni 10 miljoni eiro. Taču jau tagad skaidrs ka atbalsts vēl būs nepieciešams gan "Rīgas satiksmei", gan citām pašvaldības kapitālsabiedrībām.

  "Viens no piemēriem varētu būt Centrāltirgus, kas faktiski iznomā tirdzniecības platības tirgotājiem un kur arī saistībā ar nomas atlaidēm varētu būt jālemj par zināmu zaudējumu kompensēšanu," norādīja Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītāja vietnieks Artis Lapiņš.

  Atsevišķās jomās Covid-19 krīze pašvaldībai ļāvusi arī ietaupīt – piemēram energoresursu cenu kritums un atteikšanās no komandējumiem. Iespējams arī šie ietaupītie līdzekļi varētu tikt izmantoti rezerves fonda papildināšanai.

  Rīgas domes pagaidu administrācija apstiprināja arī Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļu izlietojuma programmu, trīs projektiem kopumā sadalot 300 000 eiro:

  • Rīgas pilsētas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programmas 2021.-2025.gadam izstrādei paredzēti 140 000 eiro.
  • Meliorācijas sistēmu tehniskā aprīkojuma atjaunošanai Spilves polderī piešķirti 104 382 eiro.
  • Rīgas aglomerācijas vides trokšņa stratēģiskās kartes izstrādei un atjaunošanai nepieciešamo aktuālās digitālās informācijas datu iegūšanai piešķirti 54 002 eiro.
  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti