«Rīgas satiksme» ziedos vēl 10 autobusus Ukrainai

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" iecerējis ziedot Ukrainas pilsētām vēl desmit autobusus.

Uzņēmuma "Rīgas satiksme" vadītāja Džineta Innusa Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja par Ukrainas izteiktu lūgumu Rīgas pašvaldībai ziedot lietotus, bet vēl izmantojamus autobusus Ukrainas pilsētām.

Uzņēmuma „Rīgas satiksme” vadītāja Džineta Innusa
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Lai šādu soli varētu spert, paredzēts mainīt regulējumu attiecībā uz pašvaldību iespējām atkārtoti dāvināt un ziedot Ukrainai.

"Gan Rīgas dome, gan "Rīgas satiksme" ir atkārtoti saņēmusi vairāku Ukrainas pilsētu lūgumus ziedot mums nevajadzīgos autobusus, un "Rīgas satiksmei" tiešām tādi ir. 11 autobusus jau ziedojām martā, un mūsu rīcībā ir vēl vismaz 10 "Mercedes Benz" autobusi. Tie ir gana labā tehniskā stāvoklī, taču mēs tos neizmantosim, jo to motori neatbilst Eiropas Savienības noteiktajām "Euro 2" un "Euro 3" prasībām. Mēs šos autobusus ļoti labprāt nevis norakstītu un nodotu metāllūžņos, bet ziedotu Ukrainai," sacīja Innusa.

Paredzēts, ka šos autobusus varētu nodot Ukrainas pilsētu pārstāvjiem nākamā gada sākumā. Tos plānots nogādāt līdz Ukrainas robežai, kur tos pārņems pašvaldību pārstāvji.

KONTEKSTS:

Šogad pavasarī pēc tam, kad Krievija izvērsa pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, Rīgas dome nolēma dāvināt Kijivai 11 pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" "Mercedes-Benz" markas sabiedriskā transporta autobusus, lai palīdzētu atjaunot Ukrainas galvaspilsētas sabiedriskā transporta parku.

Lai autobusi ceļā nedotos tukši, Rīgas dome kopā ar fondu "Ziedot.lv" aicināja rīdziniekus piepildīt tos ar ziedojumiem Kijivas iedzīvotājiem. Kopumā saziedots vairāk nekā 50 tonnas humānās palīdzības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti