«Rīgas satiksme» pieļauj – līdz rudenim vienreizējās biļetes cena varētu pieaugt

Pašreiz viena brauciena biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā ir divreiz zemāka par pašizmaksu. Pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme” gatavojas rudenim, kad varētu pieaugt pasažieru skaits, un nav izslēgts, ka biļete vienam braucienam varētu kļūt dārgāka jau septembrī, ziņo “Rus.LSM.lv”.

Straujā degvielas cenu kāpuma dēļ sabiedrisko transportu varētu izvēlēties vairāk iedzīvotāju, kuri iepriekš izmantoja automašīnas, tāpēc “Rīgas satiksme” prognozē, ka pasažieru skaits varētu pieaugt jau septembrī. Kā pārvadāt visus gribētājus, neciešot zaudējumus, vēl jālemj.

“Mēs analizējam katru nedēļu, kā mainās paradumi, pieprasījums. Septembrim gatavojamies savlaicīgi, lai jau augusta nogalē mēs zinātu, cik mums vajadzētu transporta, vadītāju. Cik tas maksās,” stāstīja “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Pašlaik viena brauciena maksa 1,15 eiro nesedzot pat pusi no patiesajām brauciena izmaksām, kas ir atšķirīgas gan atkarībā no transporta veida, gan no maršruta, degvielas cenas un citiem rādītājiem. Pašlaik viena brauciena izmaksas varētu būt aptuveni 2,5 eiro.

Nav izslēgts, ka līdz rudenim vienreizējās biļetes cena varētu pieaugt. Šis lēmums jāpieņem Rīgas domei.

“Pašvaldība ir pasūtītājs, pašvaldība apstiprina [biļetes cenu]. Un pašvaldība var pieņemt lēmumu par biļešu vai mēnešbiļešu cenas palielināšanu vai pazemināšanu. No vienas puses, var palielināt cenu, bet tas var aizbiedēt pasažierus,” uzskata Innusa.  

“Rīgas satiksme” bažījās, ka brauciena biļetes cenas kāpums varētu vairot “zaķus” sabiedriskajā transportā.

“Būtu ļoti labi un efektīvi, ja turpmāk sabiedrība “zaķus” neuzskatītu par varoņiem. Un norādītu, ka e-talons ir jāvalidē. Tikai ar sabiedrības atbalstu mēs varētu palielināt ieņēmumu daļu, kas nāk no transporta pasažieriem, nevis nodokļu maksātājiem,” norādīja “Rīgas satiksmes” valdes loceklis Gints Zeltiņš.

Lai līdzsvarotu situāciju uzņēmumā, “Rīgas satiksme” piedāvā palielināt viena brauciena biļešu cenu, taču samazināt mēnešbiļešu cenu.

“Ir jābalansē, kur pacelt, ja tāds lēmums būs. Kaut kur jāpārskata, varbūt, par labu pasažieriem,” pieļauj Innusa.   

KONTEKSTS:

Strauji augošo degvielas cenu dēļ biļetes cena "Rīgas satiksmē" nenosedz pašizmaksu; brauciena izmaksas ap 2,5 eiro. Rīgas domē jādomā par papildu dotācijām vai jāceļ cena biļetēm. Uzņēmumam par aizvadīto gadu ir 3 miljoni eiro peļņa, kuru izmantos infrastruktūras uzlabošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt