«Rīgas satiksme» pakāpeniski atjaunos braukšanas maksas atlaidi dažām pasažieru kategorijām

Pēc Ministru kabineta precizējuma, pieļaujot samazinātu braukšanas maksu pašvaldību sabiedriskajā transportā piemērot dažām sabiedrības grupām, "Rīgas satiksmē" pakāpeniski atjaunos atlaidi pirmo klašu un speciālo izglītības programmu skolēniem, kā arī mediķiem un medicīnas studentiem, un sociālajiem darbiniekiem, bet izglītības iestāžu darbiniekiem ar Covid-19 sertifikātu biļeti uz darbu un no darba kompensēs, informēja galvaspilsētas pašvaldībā.

1.–3. klašu un speciālo izglītības programmu skolēniem braukšanas maksas atvieglojumus 30. oktobrī 100% apmērā atjaunos automātiski un viņiem nekur nav jādodas. Savukārt tiem audzēkņiem, kuri speciālajās izglītības iestādēs apgūst profesionālās izglītības programmu, "Rīgas satiksme" izgatavos skolēnu kartes un nogādās minētajās iestādēs.

Atlaides 30. oktobrī tiks atjaunotas automātiski un biļetes ar atlaidi varēs iegādāties arī: 

  • ārstniecības procesā iesaistītās personas, kuras strādā Rīgas pilsētas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībās un kuru nedēļas darba laiks ir vismaz 20 stundas;
  • Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestāžu sociālie darbinieki.

Atlaide braukšanai sabiedriskajā transportā no 1. novembra tiks piešķirta:

  • Medicīnas studentiem, kuriem mācību process noris klātienē. 

Lai saņemtu šo atlaidi, studentiem, kuri studē medicīnu un kuriem mācību process noris klātienē, jādodas pie sabiedriskā transporta biļešu tirdzniecība automāta un, tajā ievietojot personalizēto e-talonu, jāaktivizē atlaide. Braukšanas biļetes ar atlaidi minētās kategorijas studenti varēs iegādāties no 1. novembra.

Saskaņā ar Rīgas domes lēmumu pedagogiem un izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem, kuriem ir Covid-19 sertifikāts, sabiedriskā transporta braucieni uz darbu un no darba tiks kompensēti.

Darbinieku skaitu noteiks katras konkrētās iestādes vadība, tāpēc viņiem jāvēršas savā darba vietā.

Iestādes vadītājs, izvērtējot, kuri ir tie darbinieki, kuriem obligāti jāstrādā klātienē, lai nodrošinātu iestādes pakalpojuma nepārtrauktību, nosaka nepieciešamo e-talonu skaitu un tos izsniedz darbiniekiem.

Valdības pieņemtais lēmums paredz, ka atlaides līdzšinējā apjomā ir saglabātas personām ar valsts piešķirto atlaidi – personām ar I vai II invaliditātes grupu, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un personām, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ ieviesto stingrāku ierobežojumu laikā sabiedriskajā transportā, kuru dotē pašvaldības, nepiemēro vietvaru noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus, lēma valdība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt