«Rīgas satiksme» gatava vēl stingrākiem Covid-19 ierobežojumiem

Lai mazinātu Covid-19 izplatību, "Rīgas satiksme" jau atgriezusies pie atsevišķiem pavasarī noteiktajiem noteikumiem, kas jāievēro pasažieriem sabiedriskajā transportā. Visi noteikumi gan vēl nav spēkā, piemēram, vēl aizvien atsevišķos transporta līdzekļos norisinās iekāpšana pa priekšējām durvīm. Epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, "Rīgas satiksme" ir gatava arī stingrākiem ierobežojumiem.

"Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča-FeldmaneKristaps Feldmanis

"Pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, noteikti ir jālieto mutes un deguna aizsegi. Tā ir pirmā lieta. Pārējais – tāpat kā pavasarī, arī šobrīd jau kādu laiku ir atcelta prasība, ka durvju atvēršanas pogas spiež pasažieri. Patlaban durvju atvēršana tiek organizēta tā, ka vadītājs katrā pieturā apstājas un atver vaļā visas durvis.

Esam runājuši arī ar Slimību profilakses un kontroles centra vadību, un noteikts, ka katrā galapunktā vadītājs atver vaļā durvis un veic pastiprinātu salona izvēdināšanu.

Mēs esam visas vadītāja kabīnes, kuras bija atvērtā tipa, aprīkojuši ar aizsargstikliem, tādējādi pasargājot mūsu darbiniekus, kā arī mazinot darbinieka un klienta saskarsmi. Patlaban biļešu tirdzniecība sabiedriskajā transportā gan notiek," pastāstīja "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā – 300.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti