«Rīgas satiksme» aptur vēl vienu līgumu ar kompāniju, kas bijusi saistīta ar Martinsonu

Ar apcietinājumā paturēto Māri Martinsonu saistītā kompānija «Moduls-Rīga», kas nu mainījusi nosaukumu uz «Moduls Engineering», nesenā korupcijas skandāla dēļ ir zaudējusi līgumu ar uzņēmumu «Rīgas satiksme».

Tā dienu pēc Latvijas Radio izrādītās intereses par sadarbību ar šo firmu izlēmusi jaunieceltā «Rīgas satiksmes» valde. Latvijas Radio rīcībā bija nonākusi informācija, ka «Rīgas satiksme» noslēgusi apšaubāmu vairāku miljonu eiro līgumu par datu centra izveidi, kam beigās esot bijis jākalpo arī citiem Rīgas domes uzņēmumiem. Taču tagad izrādījies, ka nepilnus trīs miljonus eiro vērtie darbi nemaz nav pabeigti.

«Rīgas satiksme» aptur vēl vienu līgumu ar kompāniju, kas bijusi saistīta ar Martinsonu
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

«Rīgas satiksmes» pārstāvis Viktors Zaķis stāsta, ka uzņēmums nodarbojas ar ļoti lielu informācijas apjomu un daudz datu nepieciešams uzglabāt. "Tika noslēgts līgums par datu centra izveidi. Tas paredzēja noteiktas prasības gan no drošības aspekta, gan personu datu aizsardzības regulas viedokļa. Tad nu datu glabāšanai tika izveidots centrs, kam kapacitāte tika aprēķināta lielāka, lai, ja nu nepieciešamības gadījumā kādai Rīgas domes struktūrvienībai arī vajadzīgs glabāt, to varētu izmantot. Tomēr, skatoties šo jautājumu valdes sēdē, valdes locekļi nolēma līgumu pašlaik neturpināt. Tā vietā juristiem tiks lūgts izvērtēt tāda centra nepieciešamību un turpmākos ieguldījumus tajā. Šī lieta nav pabeigta, darbības nav noslēgtas, tāpēc līgumu būtu bijis jāpagarina. Bet,

tā kā tur būvniecībā iesaistīta viena no firmām, par kuru KNAB krīt aizdomas par citiem iepirkumiem, tika pieņemts lēmums līgumu neturpināt," teica Zaķis.

«Rīgas satiksme» iepriekš apturēja sadarbību ar kompāniju «Velve», kas arī saistīta ar aizturēto Martinsonu un kas bija iesaistīta vairāk nekā 21 miljonu eiro vērtajā ūdeņraža uzpildes stacijas izbūves projektā. Uzņēmums «MN Holding», kurā ietilpst gan firma «Velve», gan «Moduls Engineering», pēdējos gados saistību ar Martinsonu noraidījis. Tomēr Uzņēmumu reģistra dati īpašnieku saites aizved līdz Martinsonu ģimenei.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti