Dienas ziņas

Kalngalē dārzi jau trīs dienas zem ūdens

Dienas ziņas

Pašvaldību slimnīcas nav saņēmušas solītās piemaksas

Sabiedriskais transports kursē biežāk, bet ne kā iepriekš

Rīgas sabiedriskajā transportā pasažieru joprojām divreiz mazāk nekā pirms Covid-19

Rīgas sabiedriskā transporta reisu skaits darbadienās palielināts par vairākiem simtiem, tomēr vēl joprojām nav atjaunots tādā apjomā, kādā tas bija pirms Covid-19. Galvaspilsētas uzņēmums “Rīgas satiksme” to skaidro ar vēl joprojām samazināto pasažieru plūsmu un noliedz, ka Covid-19 aizsegā mēģinātu optimizēt reisu skaitu un līdz ar to uzņēmuma tēriņus.

Rīgas satiksmes transportlīdzekļi Covid-19 laikā kursēja krietni retāk, bet, ar slimību saistītajiem ierobežojumiem mazinoties, pamazām atgriežas ielās.

Līdz ar 1. jūliju darbadienās reisu skaits palielināts par 370, brīvdienās – par 130 reisiem. Neraugoties uz to, "Rīgas satiksmes" transporta saraksts vēl joprojām ir tukšāks nekā pirms Covid-19.

Kā skaidro "Rīgas satiksme", tas tādēļ, ka pasažieru plūsma Rīgas sabiedriskajā transportā vēl joprojām ir divreiz mazāka nekā pirms Covid-19, tiesa, tas ieskaitot tikai tos pasažierus, kuri braucienu reģistrē.

Ja pirms Covid-19 dienā e-talonu nopīkstināja vidēji 460 tūkstoši pasažieru, tagad tie ir 250 tūkstoši. Atšķirība gan ir mazāka, salīdzinot ar pagājušo vasaru, kad vidējais rādītājs dienā bija 385 tūkstoši reģistrāciju.

"Pasažieru skaits joprojām ir krietni zemāks, un atšķirība ir 200 tūkstoši," uzsvēra "Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Tiesa, ne visi braucienu reģistrē, tomēr "Rīgas satiksme" uzsvēra, ka reisu piepildījumu mēra arī citos veidos, piemēram, izmantojot transportlīdzekļos izvietotās novērošanas kameras.

"Vai nu vadītāji ziņo par piepildījumu, arī speciāli apmācīti cilvēki ielās ziņo, kā arī mēs sistēmā esam definējuši transportlīdzeklī optimālo skaitu pasažieru, kas būtu optimāls – nevis pārpildīts vai pustukšs, bet optimāls, un gadījumā, ja tiek fiksēts, ka šis skaitlis pēc automātiskajām pasažieru skaitīšanas sistēmām ir lielāks, mēs saņemam ziņojumu. Jāsaka, ka vakardienas monitorings nenovēroja būtiski pārpildītus autobusus," atklāja Bartaševiča-Feldmane.

Kāds ir uzņēmuma ieskatā optimālais piepildījums, "Rīgas satiksme" gan neatklāj, norādot, ka tas būtiski atšķiras dažādu veidu un izmēru transportlīdzekļiem. Pasažieru pārvadātājs arī noliedz, ka iecerēts izmantot situāciju, kad Covid-19 dēļ reisu skaits jau ir samazināts, lai optimizētu tēriņus arī ilgtermiņā. 

"Mēs sekojam līdzi pasažieru plūsmām, un tas ir galvenais mērījums," norādīja Bartaševiča-Feldmane.

Arī šogad, līdzīgi kā citus gadus, atsevišķi reisi pagarināti, lai varētu nokļūt populārākajās atpūtas vietās, piemēram, Vecāķu pludmalē. Starp tiem gan nav iepriekš iecienītais 58. autobuss, bet tam esot ar pasažieru daudzumu nesaistīti iemesli.

KONTEKSTS: 

Covid-19 izplatības dēļ no 12. marta līdz 10. jūnijam Latvijā bija izsludinātā ārkārtējā situācija. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekšā atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Bet sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

No 1. jūlija "Rīgas satiksme" palielināja kursējošo transportlīdzekļu skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt