Rīgas reģionā pērn atgriezušies 260 reemigranti; vairāk ģimenes ar maziem bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Uz dzīvi Rīgas plānošanas reģionā 2020. gadā atgriezušies 260 remigranti, tostarp bērni; tas ir viens no augstākajiem gada griezumā rādītājiem kopš projekta sākuma. Visvairāk atgriezušās ģimenes, kurās aug mazi bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā, kā arī gados jauni cilvēki, kuri izvēlējušies pandēmijas laikā atgriezties Latvijā, informēja Rīgas plānošanas reģiona pārstāve Inese Ozoliņa.

"Lai arī pandēmijas dēļ pagājušais gads ir bijis vienādi sarežģīts ārvalstīs un Latvijā, reemigrantu interese par atgriešanos Latvijā nemazinājās. Tas skaidrojams ar faktu, ka vispārējās nedrošības apstākļos daļa šo cilvēku deva priekšroku Latvijai, kur ir to drošā vide, ģimenes locekļi un draugi. Vienlaikus daļai tieši pandēmija ir bijis kavējošs apstāklis, lai atgrieztos dzimtenē, jo satrauc pandēmijas ietekme uz ekonomiku.

Kopumā tika sagatavoti vairāk nekā 660 individuālie piedāvājumi ģimenēm – daļa no tām vēl nav izlēmušas par atgriešanos vai atlikušas savus plānus us šo gadu," skaidroja reemigrācijas koordinatore Rīgas plānošanas reģionā Daina Šulca.

Lielākā daļa – 66% – reemigrantu interesējas par atgriešanos Rīgā, saistot to ar lielākām darba atrašanas iespējām un mājokļa pieejamību. Pieredze rāda, ka visaktuālākie jautājumi saistīti ar darba un mājokļa atrašanu un bērnu iekārtošanu pirmsskolas iestādēs un skolās. Svarīgs ir arī psiholoģiskais reemigrācijas koordinatora atbalsts un latviešu valodas apguves jautājums, jo pēc daudzu gadu prombūtnes ir izveidojusies neziņa un nedrošība par pirmajiem soļiem un iedzīvošanos.

Reemigranti atgriežas arī citās Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās – pērn visvairāk atgriezušies Jūrmalā, Siguldā, Ogrē, Tukumā, Salacgrīvā, Engurē, Kandavā, Mārupē, Ropažos, Ādažos un citviet.

2020. gadā reemigranti visvairāk atgriezušies no Lielbritānijas, Vācijas, Skandināvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Austrijas, Šveices, Dominikānas Republikas, Francijas, ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un citām valstīm.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2018. gadā uzsāka pilotprojektu “Reģionālais reemigrācijas koordinators”, ko īsteno pieci reģionālie koordinatori Rīgas, Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionā. Rīgas plānošanas reģions ir viens no šīs funkcijas īstenotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti