Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru turpmāk vadīs Iveta Ķiece

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes priekšsēdētājas amatā iecelta Iveta Ķiece, informēja centrā. Valdē darbu turpinās iepriekšējā priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja, inženiere - ekonomiste Irina Starkova un ārsts Imants Rezebergs.

Centra kapitāldaļu turētāja - Veselības ministrijas pārstāve, valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Daina Mūrmane-Umbraško lēmumu pamatoja ar nepieciešamību turpmāk vairāk stiprināt psihiatrijas jomu. Psihiatrijai plānots palielināt atbalstu 2019. gadā. Pašlaik gan vēl notiek cīņa par solīto mediķu algu palielināšanu arī pēc jaunās valdības izveidošanas.

Psihiatrijā plānots mediķu algas palielināt par vairāk nekā 20%, ņemot vērā šis jomas specifiku. Tikšot arī stiprināta psihiatru komanda ar lielāku atbalstu  psihologiem, funkcionāliem speciālistiem, sociāliem darbiniekiem. Atbalstīs ambulatorās aprūpes pieejamības palielināšanu un sāks finansēt observācijas gultas slimnīcā, arī atsevišķas psihiatriskās diagnozes papildus tiks iekļautas kompensējamo medikamentu sarakstā.

Jaunā valdes priekšsēdētāja Ķiece, kura centrā strādā jau 25 gadus, savā uzrunā kolēģiem atzīmēja, ka piekritusi amatam pēc ilgām pārdomām, un aicināja kolektīvu, kuru labi pazīst, saliedēti strādāt komandā.

Pēc Rīgas Medicīnas institūta pabeigšanas 1989. gadā un rezidentūras gadiem Iveta Ķiece Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā sāka strādāt par ārsti, tad kļuva par Psihiatriskās palīdzības ambulatorās nodaļas vadītāju, bet kopš 2004. gada - 18 gadus, strādāja par medicīnas iestādes Psihiatriskās palīdzības dienesta vadītāju.

Pēc iecelšanas jaunajā amatā Ķiece kā galvenos darbus minēja nepieciešamību stiprināt pacientu aprūpes kvalitāti, saglabāt esošos un piesaistīt jaunus medicīnas darbiniekus, attīstīt ambulatoro aprūpi, mazinot aizspriedumus. “Mēs kļūsim atvērtāki sabiedrībai”, viņa teica, “un ceram, ka sabiedrība kļūs tolerantāka pret mūsu pacientiem”.

Veselības ministrijā informēja, ka atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteiktajam Ķiece amata pienākumus pildīs līdz brīdim, kad valsts kapitāla daļu turētājs atklātā konkursā ievēlēs viņu vai citu kandidātu. Uz valdes priekšsēdētāja amatu tiks izsludināts publisks konkurss.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs ir lielākā psihiatriskās ārstniecības iestāde valstī un senākā Baltijā, atvērta 1824. gadā - pirms 194 gadiem. Medicīnas iestādē šodien strādā vairāk nekā 950 darbinieku, ir vairākas struktūrvienības, no tām divi ambulatorie centri.
 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti